Společnost Boston Dynamics se podělila o další pohled na nejnovější verzi svého humanoidního robota Atlas. Dřívější videa tohoto plně elektrického robota ukazovala jeho jedinečnou škálu pohybů, tentokrát však Atlas využívá strojové učení a své vylepšené senzory k provádění úkolů v simulovaném továrním prostředí.
Úkol přesouvat kryty motorů mezi kontejnery dodavatele a mobilním vozíkem není nijak zvlášť vzrušující, ale demonstruje spolupráci několika schopností nového robota. Poté, co mu byl poskytnut pouze seznam umístění kontejnerů, mezi kterými má přesouvat díly, používá Atlas různé senzory a modely strojového učení k určení umístění kontejnerů a způsobu, jakým musí manipulovat se svým tělem, pažemi a tříprstými rukama, aby uchopil a přemístil díly v nich. Nový Atlas je schopen plnit zadané úkoly a reagovat na zpětnou vazbu z okolí v reálném čase. V jednom okamžiku videa je díl umístěn příliš vysoko na to, aby mohl snadno vklouznout do jedné z přihrádek sekvenčního vozíku. Když robot narazí na odpor, díl odstraní a poté znovu vyhodnotí jeho orientaci a polohu, načež provede úpravu a úspěšně to zkusí znovu.
Jak je také patrné z nápisu „Fully Autonomous“ (plně autonomní), který je na videu po celou dobu vidět, společnost Boston Dynamics se snaží zdůraznit, že její nejnovější humanoidní robot dokáže vykonávat složité úkoly s minimálním zásahem člověka. Před několika týdny vyšlo najevo, že humanoidní roboti Optimus společnosti Tesla, kteří se během odhalení Cybercab společnosti mísili s hosty a podávali nápoje, byli většinou ovládáni na dálku lidskými operátory.