Samsung na veletrhu CES představil vylepšené modulární obrazovky Micro LED

Samsung na veletrhu CES představil vylepšené modulární obrazovky Micro LED
  • Modulární koncepce umožňuje vytvořit netradičními poměry stran
  • Displeje se obejdou zcela bez rámečku

Společnost Samsung dnes u příležitosti své výroční akce „First Look“ pořádané na veletrhu CES v Las Vegas představila své nejnovější inovace v modulární technologii Micro LED. Mezi konfigurace prezentované na této akci využívající technologii Micro LED patřily nový 75palcový displej, 219palcová obrazová stěna The Wall a další aplikace modulárních displejů Micro LED.

The Wall od Samsungu
Naše technologie Micro LED razí cestu nové revoluční změně v oblasti zobrazovacích panelů a přináší inteligentní, přizpůsobitelné displeje, které vynikají ve všech ohledech. Technologie Samsung Micro LED nezná žádné hranice, pouze nekonečné možnosti,“ uvedl Jonghee Han, prezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics.

75palcový displej Micro LED a 291palcová obrazová stěna The Wall s technologií Micro LED poskytují vysokou kvalitu obrazu, všestrannost a designové možnosti. Tyto televizní displeje obsahují miliony mikroskopických čipů tvořených anorganickými červenými, zelenými a modrými LED, které vyzařují vlastní světlo a vytvářejí tak na obrazovce zářivé barvy.

Společnost Samsung přitom prezentovala technologii Micro LED již na loňském veletrhu CES, kde představila obrazovou stěnu The Wall s úhlopříčkou 146 palců, která získala ocenění. Technologie Micro LED nabízí díky své modulární povaze větší flexibilitu pokud jde o velikost obrazovky, kterou lze přizpůsobit přímo na míru požadavkům a prostorovým možnostem uživatelů. Modularita technologie Micro LED umožní uživatelům v budoucnu vytvořit displeje dokonce i s netradičními poměry stran 9:3, 1:7 nebo 5:1, dle jejich prostorových, estetických i funkčních požadavků.

Technologie Micro LED společnosti Samsung také optimalizuje obsah bez ohledu na velikost a tvar obrazovky. Přidáním dalších modulů lze u displejů Micro LED od společnosti Samsung dokonce i zvýšit rozlišení – to vše při zachování nezměněné hustoty pixelů. Technologie Micro LED může tedy zobrazit vše od standardního obsahu s poměrem stran 16:9 přes širokoúhlé filmy s poměrem stran 21:9 až k netradičním poměrům stran jako 32:9 nebo 1:1.

Micro LED technologie od Samsungu

Vzhledem k tomu, že se displeje Micro LED obejdou zcela bez rámečku, nejsou mezi moduly žádné předěly, dokonce ani při přidávání dalších modulů. Výsledkem je ničím nerušený efekt nekonečné plochy, díky němuž displej elegantně zapadne do jakéhokoli prostředí. K možnostem atraktivních designových řešení ještě dále přispívá podpora funkcí nabízených režimem Ambient. Podrobnější informace o produktových řadách QLED 8K a Micro LED Samsung slibuje prozradit v průběhu veletrhu CES 2019.

Partnerem zpravodajství z veletrhu CES 2019 je společnost Huawei se svým fotomobilem Mate 20 Pro.
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze