Startup 3Dsimo představuje své první digitronové hodiny Nixie Time Zone Clock

Startup 3Dsimo představuje své první digitronové hodiny Nixie Time Zone Clock
Fotografie: 3Dsimo
  • 3Dsimo vstupuje do B2B segmentu
  • Nixie Time Zone Clock disponují UTC zónami a dalšími programovatelnými možnostmi
  • Digitrinové hodiny cílí na nadšence do designu a historických technologií
  • Hodiny mají i vlastní aplikaci, která je zdarma dostupná na Android a začátkem dubna bude i pro iOS
  • Pořizovací cena je 26 999 Kč

Divadla, restaurace, hotely, letiště, ale i ostatní provozovny služeb nebo designové prostory. Právě na ně cílí novinka od českého startupu 3Dsimo v podobě designových digitronových hodin Nixie Time Zone Clock, které dle přání klienta ukazují časové zóny, otevírací dobu či kapacitu akce. Hodiny jsou určeny především firemním zákazníkům, ale osloví i fanoušky designových historizujících doplňků. Funkční digitronové stavebnice, které zastřešuje značka Noyce Joyce, se v minulém roce staly vlajkovou lodí celého 3Dsima.

hodiny Nixie Time Zone Clock

Nixie Time Zone Clock propojují staré a moderní technologie, a proto se neomezují jen na zobrazování vybraných časových pásem. Skládají se ze tří separátně fungujících hodin s celkově 18 originálními digitrony, které mohou ukazovat otevírací a zavírací dobu, začátek a konec pracovní směny nebo obsazenost pokojů, kapacitu atrakcí nebo kulturních akcí či cokoliv dalšího. Je možné naprogramovat i další funkce podle přání zákazníka. „Velmi nás potěšil zájem o digitronové hodiny. Značku Noyce Joce, pod kterou je prodáváme, jsme spustili na začátku minulého roku a za tu dobu se z ní stal tahoun našeho portfolia. Na loňském obratu firmy se podílela 46 %. Potenciál digitronového kultu bychom nyní rádi promítli i do vstupu na B2B trh,“ přibližuje zakladatel a CEO 3Dsimo David Paškevič.

digitrony

Digitrony, takzvané znakové výbojky, byly předchůdci moderních displejů a používaly se všude tam, kde bylo potřeba zobrazovat čísla: v pokladnách, kalkulačkách, prvních počítačích, vesmírných družicích a různých měřících přístrojích. Každé číslo je tvořeno samostatným drátkem a digitron je naplněn plynem, který procházející elektrický proud v okolí daného čísla rozzáří oranžovým výbojem. Tato reakce z nich dělá tolik žádaný designový doplněk, protože působí planoucím dojmem.

3Dsimo v time zone hodinách, stejně jako dalších produktech, používá pouze originální historické digitrony IN-17, které se už více jak 40 let nevyrábějí. „Původní digitrony sháníme od překupníků po celém světě a dokázali jsme si vybudovat malou síť spolehlivých dodavatelů. Nejčastěji je získáváme jako zbytkovou surovinu ze starých přístrojů, ale někdy se objeví i nepoužité v originálním balení. Výhodou technologie digitronů totiž je, že vydrží v provozu až 200 tisíc hodin. Klasická žárovka má přitom maximální životnost pouze tisíc hodin,“ doplňuje Paškevič.

Hodiny Nixie Time Zone Clock jsou uloženy v designovém kovovém obale, který je chrání před poškozením. Mají rozměr 70 × 16 × 5 cm a je možné je zavěsit nebo volně postavit, zákazníci si navíc mohou zvolit i vlastní text nebo značku, která na hodinách bude. Pomocí mobilní aplikace lze synchronizovat čas v hodinách a v mobilu, přepínat mezi 12 a 24 hodinovým formátem, nastavit přesýpání číslic nebo zvolit čas, kdy se nebudou číslice vůbec zobrazovat. Jednoduše lze volit mezi různými formáty času a celé hodiny mají velmi nízkou spotřebu okolo 7 W.

hodiny Nixie Time Zone Clock

Výměna digitronů, které nevydávají teplo, je jednodušší než u klasické žárovky a na celý produkt se vztahuje 6letá záruka. Mobilní aplikace pro Time zone hodiny je zdarma dostupná pro Android a začátkem dubna vyjde její verze pro iOS. Pomocí ní je možné měnit mezi efekty přesýpání číslic, automaticky kalibrovat čas, nastavovat noční režim, při kterém se vypne zobrazování čísel, a mnoho dalších vychytávek. Nástěnné Time zone Nixie hodiny Noyce Joyce od 3Dsimo jsou k dostání za 26 999 Kč.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze