Studenti vysokých škol se na koronavirus testovat nebudou

Studenti vysokých škol se na koronavirus testovat nebudou
Fotografie: unsplash.com
  • Na vysokých školách se budou testovat pouze zaměstnanci
  • Všichni studenti musí mít respirátor, a to i když budou usazeni v lavici

Ministerstvo zdravotnictví na základě jednání s Českou konferencí rektorů rozhodlo, že vzhledem k probíhajícímu zkouškovému období se testování žáků a studentů nebude týkat vysokoškoláků. Od 17. ledna 2022 se tak na vysokých školách budou testovat jen zaměstnanci, a to dle stanovených pravidel z mimořádného opatření v intervalu 2× za týden nebo každý 3. až 4. den pomocí antigenních testů.

„K testování studentů nepřistoupíme z důvodu zkouškového období, kdy se studenti nevyskytují denně ve školách a zkoušky probíhají v různých režimech dle možností jednotlivých škol,“ vysvětluje rozhodnutí resortu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Pokud studenti docházejí v rámci výuky na pracoviště nebo do svého zaměstnání, platí pro ně pravidla, která jsou platná pro testování na daném pracovišti. Pokud student navštěvuje více zaměstnání, testuje se pouze u jednoho zaměstnavatele, který mu vydá potvrzení o provedení testu.

Všichni studenti také musí mít nasazenou ochranu dýchacích cest, a to i když budou usazeni v lavici nebo pokud jich bude více než 50 v jedné posluchárně. Případnou výjimku z povinnosti ochrany dýchacích cest je potřeba doložit lékařským potvrzením.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze