Samsung QE55Q95T
test

Samsung QE55Q95T

Chytrá, elegantní i praktická

Samsung s letošní modelovou řadou Q95T dokazuje, že i moderní televize může hrát na designovou notu. Opět nasazuje řešení kabeláže externím modulem a obdivovat lze i velmi netradiční, ale přitom stylový podstavec. Samozřejmostí je i důraz na kvalitní obraz a také systém Tizen.

Letos Samsung na český trh uvádí spoustu televizorů, například i velmi zajímavé modely The Frame či The Serif. Jde však o velmi specifické kousky a ne každému bude jejich vzhled vyhovovat. Nyní jsme ale otestovali řadu Q95T, přičemž v námi testované 55palcové verzi vychází na necelých 50 tisíc korun. Těšit se můžete na ostrý obraz, velmi slušný zvuk a krásný design. Otázkou zůstává, jak je na tom systém Tizen.

Technické parametry Samsung QE55Q95T

Rozměry 122,8 × 70,6 × 3,5 cm
Hmotnost 19,8 kg
Úhlopříčka 55 palců
Typ displeje QLED
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10
Reproduktory 60 W (4.2.2 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet
Záznam na USB úložiště ano
Cena 49 900 Kč

Konstrukční zpracování: po cestě chytrých řešení

Samsungu se letos daří minimalistický design. Řada Q95T patří spíše do horních cenových pater a projevilo se to i nasazením sice masivního, ale za to velmi tenkého rámu z matně broušeného hliníku. Na první pohled rám ani není vidět a zdá se, že obrazovka je na celé čelní ploše. Velmi působivá je tloušťka televize, která činí zhruba pouze 3,5 cm.

Samsung QE55Q95T
Televize je tenká 3,5 cm.

Velmi se nám líbí méně tradiční stojan v podobě prohnuté nohy, která míří do zadních partií televize. Samotná plocha, na které TV stojí, je neskutečně tenká a při troše představivosti to vypadá jakoby televizor „levitoval“. Potěší, že se Samsung pokusil vymyslet něco, co televizi odliší od konkurence.

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si novou televizi hodlají pověsit na zeď. Malá tloušťka a řešení jednoho kabelu z televize zajišťuje bezmezerovou instalaci na zeď. Přístup k zadní straně totiž není vůbec potřeba, vše je řešeno externí krabičkou a pouze jedním tenkým kabelem vedeným do televize. O konektivitě si ale povíme v následující kapitole.

Samsung QE55Q95T

Zpracování je dle očekávání příkladné. Můžete si být jisti, že jde o kus poctivého hardwaru.

Líbilo se nám
  • matně kovové rámečky
  • povedený podstavec
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze