Samsung QE65Q60R
test

Samsung QE65Q60R

Důraz na výkon a špičkový obraz
1

Dnešní nabídka chytrých televizí je skutečně bohatá. Velké odlišnosti lze najít u ceny. Pokud vám šestimístné částky připadají příliš vysoké, ale současně chcete své oči potěšit kvalitním obrazem, možná vás zaujme letošní řada televizí Q60R od Samsungu. Pyšní se QLED panelem, výkonným hardwarem nebo rovnou dvěma tunery. Cena přitom začíná pod hranicí 40 tisíc korun.

V letošní modelové nabídce Samsungu se nachází i zlatá střední cesta. Za tu bychom mohli označit řadu Q60R, a to především z toho důvodu, že je nabízena v mnoha velikostních variantách: od vyloženě malých (43 palců) přes standardně velké (55 palců) až po doslova obří (82 palců). Vybere si tudíž každý a všechny velikostní verze se mohou pyšnit špičkovým obrazem vyplývajícím z použití QLED panelu nebo vysokým výkonem díky Quantum 4K procesoru. Praktickou výhodu představuje snadné sestavení či podpora všech možných tunerů.

Technické parametry Samsung QLED QE65Q60R

Rozměry (se stojanem) 145,6 × 83,7 (91,7) × 5,9 (32,3) cm
Hmotnost (se stojanem) 26 kg (26,4 kg)
Úhlopříčka 65 palců
Typ displeje QLED s Edge LED podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10 a Dolby Vision
Reproduktory 20 W (2.0 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet, 1× TOSLINK
Záznam na USB úložiště ano
Cena 39 000 Kč

Konstrukční zpracování: čistý vzhled

Televize, to je dnes hlavně obrazovka – na design se až tak nehledí. Ostatně výrobce ani nemá příliš prostor na nějaké designérské výstřelky. Kolem displeje je pouze tenký matný rámeček, který nepůsobí rušivým dojmem a dává vyniknout lesklému panelu o velké úhlopříčce. Mírné rozšíření rámečku lze zpozorovat jen ve středu spodní linie. Důvodem je umístění loga Samsungu. Bez něj bychom už takřka neměli jak poznat, jaký výrobce má zařízení na svědomí.

Poměrně velkým problémem dnešních televizí je sestavení po vybalení. Aby to bylo vše ještě zapeklitější, liší se systém vybalení a sestavení model od modelu a dále je vše podmíněno ještě velikostí úhlopříčky. V případě dnes testovaného kousku máte televizi vytáhnout a umístit například na velký stůl tak, že budou záda směrem vzhůru. Opět je zapotřebí minimálně dvou párů rukou a stejně budete bojovat s tím, jak televizi chytit a zbytečně netrápit plochu displeje.

K sestavení potřebujete dva páry rukou.

Následně je na čase nasazení stojanu, respektive nohou. Po stranách modelu QE65Q60R nacvaknete a šroubky zajistíte dvě malé nožky, které celou televizi podpírají. Především z důvodu větší 65palcové úhlopříčky je již jištění šroubky potřeba. I tak se zpočátku můžete obávat, zda televizi plastové nohy udrží. Stabilita je však výborná. S 26kg televizí by dokázal snadno pohnout jeden dospělý člověk, ale mějte na paměti rozměry. I stěhování televize v krabici je v jednom člověku zcela nemožné.

Samsung QE65Q60R

Záda televize jsou plastová a mírně prohnutá. Možná právě zde by se výrobce dokázal vyřádit co se vzhledu týče. Jenže proč by to dělal, když zadní stranu uvidíte v podstatě jen po prvním vybalení.

Líbilo se nám
  • krásně tenké rámečky
  • jednoduché nasazení nohou
Nelíbilo se nám
  • obtížnější vybalení televize
Diskuze ke článku
ecirkl@seznam.cz
Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak mám s tímto ovladačem spustit Hbbtv? Červené tlacitko evidentně chybí. Aktivaci mám hotovou. Děkuji Cirkl

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze