Samsung QE65Q60R
test

Samsung QE65Q60R

Důraz na výkon a špičkový obraz
3

Dnešní nabídka chytrých televizí je skutečně bohatá. Velké odlišnosti lze najít u ceny. Pokud vám šestimístné částky připadají příliš vysoké, ale současně chcete své oči potěšit kvalitním obrazem, možná vás zaujme letošní řada televizí Q60R od Samsungu. Pyšní se QLED panelem, výkonným hardwarem nebo rovnou dvěma tunery. Cena přitom začíná pod hranicí 40 tisíc korun.

V letošní modelové nabídce Samsungu se nachází i zlatá střední cesta. Za tu bychom mohli označit řadu Q60R, a to především z toho důvodu, že je nabízena v mnoha velikostních variantách: od vyloženě malých (43 palců) přes standardně velké (55 palců) až po doslova obří (82 palců). Vybere si tudíž každý a všechny velikostní verze se mohou pyšnit špičkovým obrazem vyplývajícím z použití QLED panelu nebo vysokým výkonem díky Quantum 4K procesoru. Praktickou výhodu představuje snadné sestavení či podpora všech možných tunerů.

Technické parametry Samsung QLED QE65Q60R

Rozměry (se stojanem) 145,6 × 83,7 (91,7) × 5,9 (32,3) cm
Hmotnost (se stojanem) 26 kg (26,4 kg)
Úhlopříčka 65 palců
Typ displeje QLED s Edge LED podsvětlením
Rozlišení displeje 3 840 × 2 160 pixelů
HDR HDR 10 a Dolby Vision
Reproduktory 20 W (2.0 Ch)
Operační systém Tizen
Hlasové vyhledávání ano (bez češtiny)
EPG ano
Internetový prohlížeč ano
Obchod s aplikacemi Samsung
Počet tunerů DVB-T
Počet tunerů DVB-S
Příjem signálů DVB-T/T2, DVB-S/S2, DVB-C
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac
Bluetooth verze 4.0
Kabelová konektivita 4× HDMI, 2× USB 2.0, 1× Ethernet, 1× TOSLINK
Záznam na USB úložiště ano
Cena 39 000 Kč

Konstrukční zpracování: čistý vzhled

Televize, to je dnes hlavně obrazovka – na design se až tak nehledí. Ostatně výrobce ani nemá příliš prostor na nějaké designérské výstřelky. Kolem displeje je pouze tenký matný rámeček, který nepůsobí rušivým dojmem a dává vyniknout lesklému panelu o velké úhlopříčce. Mírné rozšíření rámečku lze zpozorovat jen ve středu spodní linie. Důvodem je umístění loga Samsungu. Bez něj bychom už takřka neměli jak poznat, jaký výrobce má zařízení na svědomí.

Poměrně velkým problémem dnešních televizí je sestavení po vybalení. Aby to bylo vše ještě zapeklitější, liší se systém vybalení a sestavení model od modelu a dále je vše podmíněno ještě velikostí úhlopříčky. V případě dnes testovaného kousku máte televizi vytáhnout a umístit například na velký stůl tak, že budou záda směrem vzhůru. Opět je zapotřebí minimálně dvou párů rukou a stejně budete bojovat s tím, jak televizi chytit a zbytečně netrápit plochu displeje.

K sestavení potřebujete dva páry rukou.

Následně je na čase nasazení stojanu, respektive nohou. Po stranách modelu QE65Q60R nacvaknete a šroubky zajistíte dvě malé nožky, které celou televizi podpírají. Především z důvodu větší 65palcové úhlopříčky je již jištění šroubky potřeba. I tak se zpočátku můžete obávat, zda televizi plastové nohy udrží. Stabilita je však výborná. S 26kg televizí by dokázal snadno pohnout jeden dospělý člověk, ale mějte na paměti rozměry. I stěhování televize v krabici je v jednom člověku zcela nemožné.

Samsung QE65Q60R

Záda televize jsou plastová a mírně prohnutá. Možná právě zde by se výrobce dokázal vyřádit co se vzhledu týče. Jenže proč by to dělal, když zadní stranu uvidíte v podstatě jen po prvním vybalení.

Líbilo se nám
  • krásně tenké rámečky
  • jednoduché nasazení nohou
Nelíbilo se nám
  • obtížnější vybalení televize
Diskuze ke článku
ecirkl@seznam.cz
Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak mám s tímto ovladačem spustit Hbbtv? Červené tlacitko evidentně chybí. Aktivaci mám hotovou. Děkuji Cirkl
bohous
Dobrý den,chci poradit jak spustit Hbbtv na nově na ostatních stanicích toto funguje bez problémů.Stále potvrzuji červené tlačítko a nic se nenačte.Díky za radu Bohouš
Franta
Tento televizor (QE65QR60R) jsem si pořídil, ale byla to chyba. Obraz i zvuk jsou velmi pěkné, ovšem ovládání je katastrofální. Něco tak neintuitivního se nevidí, navíc násobeno tzv. "Smart" ovladačem s minimem tlačítek (naštěstí, jak je v článku uvedeno, lze použít starý ovladač).
Chcete-li pomocí novýho ovladače navolit vícemístné číslo kanálu, musíte vyvolat menu, nastavit první pozici, naklikat číslici, přejít ke druhé pozici, naklikat další číslici atd.
Taková banální věc jako je uspořádání seznamu stanic je práce pro vraha. Nejjednodušší je naladit stanice automaticky, přetáhnout soubor s nimi do počítače, v aplikaci seznam přerovnat (ani tam to není nic moc) a pak nahrát zpět. Toto mohu porovnat s LG, tam je naprosto jednoduché - v seznamu stanic se vybere ta potřebná (i více naráaz) a šipkami přesune na žádanou pozici.
Další věc - nepřišel jsem na to, jak dostat vedle sebe do jednoho seznamu stanice z různých zdrojů (kabel-anténa-satelit).
No a v manuálch se člověk dozví kdejakou pitominu, třeba jak detailně nastavit funkce, které prakticky nepotřebujte, ale už ne věci základní - třeba jak na Smart ovladači měnit hlasitost (doporučuji tento článek, tam to je).
Pokud chcete pověsit televizor na zeď a zajímá vás, jaký držák je potřeba, musíte to vyluštit. V manuálu to, jak nakonec zjistíte, je, ale zamaskováno - v tabulce s mírami nejsou popsány sloupce (je tam pouze A, B, C) a speciálně kvůli C musíte jít do textu na jinou stránku.
Mailoval jsem si se zastoupením Samsungu, ale bylo to většinou bez výsledku. Manuály jsou postaveny obecně, pro více typů televizorů. Jeví se tlusté, ale tím, že , a jsou vícejazyčné, je nakonec v každém jazyce jen pár stránek. Tak třeba příkon se člověk nedozví
Elektronický manuál (ev. pdf) je sice rozsáhlejší, ale jak jsem psal, jsou v tom popisy zcela zbytečných (pro mne) funkcí (ovšem Samsung by je asi rád prosadil, což se mu nemůže povést).

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze