V Česku radí první „právník robot“ pomocí AI

V Česku radí první „právník robot“ pomocí AI
Fotografie: pixabay.com
  • Advokátní kancelář provozuje webové stránky, kde radí „právník robot“
  • Postupně bude vybaven znalostmi jednotlivých zákonů a judikatur
  • AI nemá zcela nahradit lidské právníky, má sloužit jako pomocník

Umělá inteligence posouvá mílovými skoky vpřed i právní poradenství. To moc dobře vědí i české advokátní kanceláře. Ty inovativnější již umělou inteligenci začínají využívat při poskytování svých služeb. Už v minulých týdnech se první advokátní kancelář rozhodla spustit experimentální právní poradnu na svých stránkách. Dnes však advokátní kancelář Petráš Rezek jako první v Česku představuje specializované webové stránky, na kterých lidem poskytuje rady „právník robot“.

Už nyní je umělá inteligence schopna odpovědět na spousty právních dotazů, které běžného klienta advokátní kanceláře zajímají. Tento virtuální právník bude reálnými právníky postupně vybaven znalostmi jednotlivých zákonů a judikatur tak, aby mohl poskytovat stále kvalitnější odpovědi na právní dotazy. Místo toho, aby však museli odpovědi složitě dohledávat či poptávat, jim v tom pomůže umělá inteligence.

Nejsme tradiční advokátní kancelář a naším cílem je a vždy bylo poskytovat právní služby jinak. To se projevuje jak v samotném přístupu ke klientům, tak tím, že vždy chceme pro naše klienty něco navíc. S rostoucími možnostmi umělé inteligence jsme rychle začali přemýšlet nad tím, jak ji můžeme využít při poskytování právních služeb a spolu s našimi IT partnery z Riganti jsme začali pracovat na webu www.ai-advokat.cz,“ uvádí advokát Lukáš Rezek.

Současně však Rezek zdůrazňuje, že umělá inteligence zatím nemůže nahradit právníky, ale pouze jim sloužit jako užitečný pomocník při jejich práci. Zkušený právník totiž dokáže posoudit kontext a aplikovat své odborné znalosti na konkrétní situaci, což je schopnost, kterou zatím umělá inteligence nedokáže nahradit. Advokátní kancelář Petráš Rezek poskytuje komplexní služby. Vedle advokátního poradenství provozují ještě účetní a daňovou kancelář. Pro právní pomoc klientům s prodejem nebo nákupem firmy vytvořili samostatné oddělení, které se tímto zabývá. Díky spolupráci s několika světovými organizacemi pomáhají klientům ve více než 100 zemích světa.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze