Alexa děsí své majitele nečekaným smíchem. Amazon jí už usměrnil

Alexa děsí své majitele nečekaným smíchem. Amazon jí už usměrnil
  • Mnoho lidí bylo v posledních dnech vystrašeno svými chytrými zařízeními s Alexou, která se začala znenadání smát
  • Na vině byla softwarová chyba, kvůli které si Alexa pletla různé zvuky s příkazem „Alexa, laught.“ (česky „Alexo, zasměj se.“)
  • Amazon již chybu opravil změnou příkazu na komplikovanější větu

Pokud patříte mezi pár českých uživatelů chytrého reproduktoru s Alexou od Amazonu, tak jste si mohli v poslední době všimnout jejího vcelku děsivého chování. Alexa se totiž občas může začít sama od sebe smát, dokonce ani nemusí poslouchat vaše příkazy. To vše bez doprovodu typického modrého světla, které vždy signalizuje, že vás Alexa poslouchá a přijímá příkaz.


Řada uživatelů si v posledních dnech na takovéto chování vcelku hlasitě stěžuje jak na sociálních sítích, tak na fórech Amazonu. A co si budeme povídat, není se čemu divit. Kdybyste večer v domě slyšeli z ničeho nic smích, asi by vám také nebylo příjemně. Naštěstí však není virtuální asistentka od Amazonu posedlá, ale došlo zkrátka jen k softwarově chybě, kdy Alexa uslyší nějaký zvuk a splete si jej s příkazem „Alexa, laught.“ (česky „Alexo, zasměj se.“)


Amazon ovšem zareagoval na objevenou chybu velmi rychle a nahradil již tento příkaz novým, který už si Alexa jen tak nesplete. Nový příkaz zní „Alexa, can you laught?“ („Alexo, umíš se smát?“), přičemž zároveň už se nezačne po přijmutí příkazu jen tak smát – nejprve potvrdí příkaz slovy „Sure, I can laught.“ („Jasně, umím se smát.“) a teprve poté se zasměje.

Zdroje: geekwire.com, engadget.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze