Alza jako první v ČR nabízí 8K QLED televizor Samsung. Je už k vidění v showroomu

Alza jako první v ČR nabízí 8K QLED televizor Samsung. Je už k vidění v showroomu
  • 65palcová varianta startuje na 129 990 Kč
  • Za 85palcovou variantu zaplatí zájemce téměř 400 tisíc
  • O upscaling obrazu se stará umělá inteligence

Alza ve spolupráci se společností Samsung uvádí na český a slovenský trh novou televizi s technologií 8K QLED. K dostání je odedneška exkluzivně v e-shopu Alza. V porovnání s 4K televizory nabídne čtyřnásobně vyšší rozlišení (33 milionů obrazových bodů) i prvky umělé inteligence. Cena startuje na 129 990 Kč.

Samsung Q900R 8K

Svou novou 8K televizi Samsung poprvé představil letos v září na veletrhu IFA v Berlíně. Alza novinku nabídne ještě před oficiálním zahájením prodeje v ČR a SR, který je naplánován na 21. října. První 8K televizor dostupný na českém trhu odhalili zástupci Samsungu i Alzy dnes v prostorách holešovického showroomu. Od čtvrtka 18. října bude tento skvost k vidění také v bratislavské centrále Alzy v Bottově ulici.

Model Q900R se bude prodávat ve třech velikostech – 65 palců (163 cm), 75 palců (189 cm) a 85 palců (216 cm). Cena se pohybuje od 129 990,- Kč do 389 990,- Kč s DPH a bude skladem během několika příštích dní. Objednat si ji ale zákazníci mohou již nyní.

Další mimořádnou vlastností 8K televize Samsung je i zapojení umělé inteligence, kterou zařízení využívá k tzv. upscalování obrazu z nižšího rozlišení (SD, Full HD i 4K). Díky strojovému učení dokáže televizor přepočítat rozlišení do 8K, zvýšit ostrost, snížit šum a doplnit strukturu obrazu. Oproti běžnému upscalingu nedochází jen ke znásobení pixelů, ale k analýze okolních snímků. Procesor je pak porovnává s minulými snímky a vytváří nové textury a okraje. Tento faktor kompenzuje i zatím omezenou nabídku obsahu pro 8K.

Zástupci obou společností odhadují, že do konce roku 2018 se prodá několik desítek kusů tohoto televizoru.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze