Bojíte se rádi?

To nejlepší z Netflixu
Bojíte se rádi?
Fotografie: Netflix
 • Po pár týdnech odpočinkových filmů jsme si pro vás dnes připravili úplně jiný žánr
 • Podíváme se na výběr hororů, které Netflix nabízí

Bojíte se rádi? Ano? Tak to jste tady správně. Dnes jsme si pro vás připravili výběr hororů, které má Netflix v nabídce.

Insidious 2 (Insidious: Chapter 2)

Americký hororový film, který natočil režisér James Wan. O scénář se postaral Leigh Whannell. Insidious 2 je pokračování snímku Insidious z roku 2010. Druhý díl měl premiéru 13. září 2013. V roce 2015 zažil premiéru i třetí díl s názvem Insidious 3: Počátek. Netflix má v nabídce ale pouze druhý a třetí díl.

Ve filmu se vracíme do roku 1986. Malého Joshe Lamberta trápí vidiny staré paní. Jeho máma zavolá na pomoc odborníka na paranormální jevy Carla. Ten s sebou přivede spolupracovnici Elise, která malého chlapce zhypnotizuje. V ložnici na ně ale něco zaútočí. Elise přijde na to, že Josh má zvláštní vlastnost astrální projekce. Toho chce ale někdo zneužít. Dospělí si myslí, že by bylo nejlepší, aby Josh na vše zapomněl. O mnoho let později, když už má Josh vlastní rodinu, byla Elise v jeho domě za divných okolností zavražděna. Josh je podezřelý z vraždy a opět se začínají dít pozoruhodné věci.

Zajímavosti

 • Největším fanouškům hororů se mohou zdát kulisy povědomé. Bude to tím, že byly použity i ve snímku V zajetí démonů.
 • I ve filmu běžel v televizi horor. V jedné scéně si můžeme všimnout, že v televizi běží Karneval duší.
 • Natočení filmu trvalo pouhých 25 dnů.

Druhý díl, o kterém se v tomto případě bavíme, skvěle navazuje na první. Insidious 2 doplňuje části, které v jedničce chybí a možná díky tomu dávají oba díly dohromady některým divákům větší smysl.

Dabing: ne, české titulky: ano.

Ouija

Další ze strašidelných filmů je Ouija, kterou režíroval Stiles White. Pro něj byl tento film režijním debutem. Scénáře se ujala Juliet Snowden. Film měl premiéru 24. října 2014. V roce 2016 bylo natočeno pokračování Ouija: Zrození zla.

Nezapomeňte na základní pravidlo při hře Ouija – nikdy hru nehraj sám. Toto pravidlo porušila mladá dívka Debbie. Její přátelé nemohou její náhlou smrt pochopit. Při probírání jejích věcí narazí na dřevěnou desku Ouija. Nemají lepší nápad než vyvolat ducha jejich kamarádky. Nikdy z nich ze začátku nevěří, že by se dočkali odpovědi. Ale pak s nimi deska začne mluvit.

Zajímavosti

 • Film se jmenuje právě podle stejnojmenné stolní hry od společnosti Hasbro.
 • Deska Ouija je podle mnohých velmi starobylou a nadpřirozenou věcí. To ale není pravda, patent na ní byl udělen v roce 1890.

Pohodový horor, co jen tak někoho nevyděsí, ale ani neurazí. Atmosféru příběhu trochu kazí moc dlouhé scény. Závěr mohl být lépe propracovaný. Tento druh hororu zvládnou i ti, kteří je nemají zrovna v lásce.

Dabing: ne, české titulky: ano.

Chata v horách (The Cabin in the Woods)

Pro režiséra Drewa Goddarda, který se zároveň podílel s Jossem Whedonem na scénáři, byla Chata v horách filmovým debutem. Scénář byl hotový za tři dny. Chata v horách měla premiéru 13. dubna 2012.

Parta mladých vysokoškoláků se rozhodne odjet na dovolenou do chaty v horách, kde si chtějí užít chvíle volna. Nikdo z nich nemá ani tušení, že místo jejich pobytu je plné sledovacích zařízení a dalších technických vychytávek. Ve sklepě objeví divné věci a deník sadistické rodiny Brucknerů. Jedna dívka z party vysloví latinsky zaklínadlo. Bohužel se kvůli tomu jejich výlet brzy promění v boj o život.

Zajímavosti

 • Do filmu bylo obsazeno přibližně 70 lidí, kteří ztvárnili 140 různých příšer.
 • Snímek měl mít premiéru již v roce 2010. Distributor se ale rozhodl nechat horor předělat do 3D.

Než si pustíte tento horor, nesmíte zapomenout na to, že vás nečeká žádný děsivý a tajemný příběh. Film je určen spíše hororovým fanouškům, kteří znají všechny filmové klasiky tohoto žánru. A právě fanoušci při sledování poznají každou narážku a odkaz na nějakou tu strašidelnou klasiku. Takže chápu, že lidé, kteří zrovna neví, o co jde, se možná moc nepobaví, ale já doporučuji. A Chris Hemsworth jako jedna z hlavních postav, to už je jen třešnička na dortu.

Dabing: ne, české titulky: ano.

Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chain Saw Massacre)

Kultovní horor, který natočil režisér Tobe Hooper. Se scénářem mu pomohla Kim Henkel. Premiéra proběhla 1. října 1974. Poté byl horor zakázán v několika zemích. Nicméně vydělal v USA více než 30 milionů dolarů. A právě Texaský masakr motorovou pilou odstartoval sérii snímků se stejným názvem. Jedním z nich je Texaský masakr motorovou pilou z roku 2013, který má Netflix v své nabídce. Režíroval ho John Luessenhop.

Každý z nás zná příběh o masovém vrahovi z roku 1974. Po masakru, který se tenkrát v malém městečku stal, se podezření obyvatel stalo osudným rodině Sawyerových. Lidé celou rodinu vyvraždili. O několik desítek let později se jedna mladá dívka dozví, že zdědila dům v Texasu po své babičce. S přáteli se rozhodne jet se na její nový majetek podívat. Když dorazí na místo, nestačí se divit, jak velký dům zdědila. Bohužel ale nevěděla, co všechno ukrývá.

Zajímavosti

 • Právě tento film je hlavním pokračováním původního Texaského masakru z roku 1974.
 • První oběť je zabita úplně stejně jako v původním filmu.
 • Pokud jste to nevěděli, příběh titulky nekončí. Tvůrci připravili krátkou potitulkovou scénu.

V tomto případě platí, že originál je jen jeden. Chápu, že pro mladší generaci je lepší film natočit znovu a také vím, že se film netočil znovu a byl vlastně jeho pokračováním. Ale podívejte se na něj a řeknete mi, jestli není vlastně úplně stejný.

Dabing: ne, české titulky: ano.

Halloween

Nesmíme zapomenout na věčnou klasiku – Halloween. Tento snímek je z roku 2018 a režíroval ho David Gordon Green. Film celosvětově vydělal více než 255 milionů dolarů. Získal několik nominací a měl pozitivní ohlasy i u kritiků.

Laurine Strode je jedna z mála lidí, kteří přižili útoky masového vraha Michaela Myerse, který vraždil v tu noc, kdy ostatní slavili Halloween. Ona se ale ani po čtyřiceti letech s útokem nevyrovnala. Celý život se připravuje na vrahův návrat. Po celém domě má nachystané nejrůznější pasti, zatímco on je zavřený v nejpřísněji střežené psychiatrické léčebně a možnost útěku je vlastně nereálná. Po roce se opět blíží Halloween a Laurine se bojí více než kdy dřív, protože se dozví, že autobus, který převážel nebezpečné psychiatrické pacienty, havaroval. Některým se podařilo utéct, Michaelovi také.

Zajímavosti

 • Vraha Michaela Myerse hráli dva herci: Nick Castle a James Jude Courtney.
 • Premiéra v USA a ve Velké Británii byla v den Michaelových narozenin.
 • V tomto filmu mu bylo už 61 let. I když v některých scénách neměl masku, jeho obličej jsme stejně neviděli.

Ne vždy pokračování natáčené po několika letech dopadne dobře. V tomto případě ale výjimka potvrzuje pravidlo. Režisér David Gordon Green vytvořil z tohoto filmu plnohodnotné pokračování, které navazuje na původní Halloween. Skvěle natočený horor, který potěší nejednoho fanouška.

Dabing: ne, české titulky: ano.
Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze