Čas jsou peníze. Air Bank proto spouští okamžité platby v mobilní aplikaci

Čas jsou peníze. Air Bank proto spouští okamžité platby v mobilní aplikaci
  • Banka svým klientům nabízí okamžité platby už od začátku letošního února
  • Nově lze okamžité platby zadávat i v mobilní aplikaci My Air

Pokud je staré pořekadlo „čas jsou peníze“ vaší každodenní mantrou a jste majiteli účtu u Air Bank, jistě dobře znáte službu okamžitých plateb. Díky těm dorazí peníze na účet i v jiné tuzemské bance do deseti sekund, a to 24 hodin denně včetně víkendů a svátků. Pro úspěšné připsání platby je důležité, aby okamžitou platbu uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměl přijmout běžný účet, na který jsou peníze posílány.

Denně okamžitou platbu odešle několik stovek klientů Air Bank. Když jsme se jich v interním průzkumu ptali, co by na službě zlepšili, naprostá většina z nich si přála, aby okamžité platby začaly co nejdřív podporovat i další banky. Klienti by tak okamžité platby mohli využívat ještě víc než dosud, a to nejen na rychlé odesílání peněz, ale také na okamžité přijetí plateb od klientů, kteří mají účet v jiné bance. Zatím ale okamžité platby podporují jen tři banky na trhu, a to je škoda, protože čím dřív se zapojí i další banky, tím dřív se platební styk v Česku zrychlí pro všechny,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Zadání okamžité platby v mobilní aplikaci My Air je přitom stejně jednoduché jako v internetovém bankovnictví. Klient nejprve vyplní údaje tak, jak je zvyklý při zadávání běžné odchozí platby. Pokud je banka, do které platbu posílá, v seznamu bank, které umí okamžité platby přijmout, zobrazí se klientovi možnost odeslat platbu jako okamžitou. Pak už stačí jen tuto možnost zaškrtnout a platbu odeslat.

Pokud se klient Air Bank rozhodne poslat platbu do jiné banky jako okamžitou, zaplatí za to u bezplatného Malého tarifu jen jednu korunu. U Velkého tarifu jsou okamžité platby úplně zdarma. Běžné odchozí tuzemské platby zůstávají pro všechny klienty Air Bank zdarma jako doposud.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze