Chytrá „džíska“ od Levi's se postará, abyste již nikde nezapomněli telefon

Chytrá „džíska“ od Levi's se postará, abyste již nikde nezapomněli telefon
  • Funkce „Always Together“ je určena pro situace, kdy by na vaši bundu nebo smartphone dostal zálusk zloděj
  • Některé může odradit cena, která činí 10 tisíc korun

Co si představit pod pojmem nositelná elektronika? Ve většině případech to mohou být hodinky, náramek nebo chytré brýle. Oděvní firma známá díky své značce džínů Levi's ve spolupráci s Googlem se však rozhodla zajít ještě trochu dál a na trh uvedla chytrou džínovou bundu. Projekt byl představen již v roce 2015 a na rozdíl od konvenčního oblečení se tato „džíska“ vyvíjí a pomocí aktualizací postupně vylepšuje. Jednou z nových funkcí je i možnost nepřetržité oboustranné kontroly spojení mezi smartphonem a bundou.

Funkce nazývaná jako „Always Together“ (vždy spolu) je určena pro situace, kdy by na vaši bundu nebo smartphone dostal zálusk zloděj, nebo jste jedno z uvedených prostě jen někde zapomněli. V takový moment dojde k upozornění na obou koncích – na smartphonu se zobrazí notifikace, zatímco u bundy začne blikat a vibrovat rukáv. Doposud měla bunda funkci „najít telefon“, pomocí které mohl uživatel nechat telefon rozeznít hlasitým zvukem, ale neuměla automaticky sledovat přítomnost smartphonu (a naopak).

Nová funkce se přidává k řadě stávajících schopností této netradiční džínové bundy, mezi které patří schopnost ovládat hudební přehrávač nebo se nechat navigovat pomocí Google Map. Cyklisté, které měl projekt rovněž oslovit, mohou jednoduchým gestem provedeným na rukávu bundy (vyrobeném ze speciálního materiálu) spustit hned několik funkcí a soustředit se na jízdu. Většina z funkcí však počítá s tím, že má uživatel na hlavě sluchátka.

Užitečné je tak například odbourání okolních hluků během poslechu hudby – chytrá bunda je nejprve analyzuje a následně se pokusí je zredukovat. Jedinou vadou na kráse této bundy je její cena, která se pohybuje kolem 10 tisíc korun a pro někoho možná rovněž doporučení výrobce bundu neprat více než desetkrát za dobu její životnosti.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze