Kdo se postará o novorozeně, zatímco rodiče spí? No přeci chytrá kolébka SNOO

Kdo se postará o novorozeně, zatímco rodiče spí? No přeci chytrá kolébka SNOO
  • Novorozeně se má v kolébce cítit obdobně jako v děloze matky
  • Chytrá kolébka dokáže rozpoznat, zdali se dítě cítí dobře, nebo jej něco trápí
  • Zájemci si mohou SNOO zakoupit přibližně za 36 tisíc korun

Chytrá kolébka SNOO je odpovědí na stížnosti všech unavených rodičů, kteří trpí nedostatkem spánku, stejně jako ztráty veškerého volného času kvůli novému přírůstku do rodiny. Ty má zachránit projekt návrháře Yves Béhara, který na vývoji kolébky spolupracoval se známým pediatrem a autorem knihy „Happiest Baby on the Block“, Harvey Karpem. Výsledek jejich pětiletého snažení představuje chytrá kolébka, která je podle tvůrců nejbezpečnější postýlkou pro děti na světě.

Rodičům stačí sledovat chytrou aplikaci, která měří aktivitu a také spací návyky jejich potomka. Jemné kolébání dítěte je automaticky zapnuto díky trojici senzorů, které neustále monitorují, jestli se novorozenec cítí dobře, nebo jej něco trápí. V případě, že je dítě nespokojené, začne kolébka vydávat uklidňující bílý šum a rovněž se začne jemně kolébat. Rodiče se tím pádem nemusí absolutně o nic starat.

Kolébka SNOO

O kvalitní spánek se postará speciální síťovina, která dítě zajistí v bezpečné poloze na zádech a novorozenci zprostředkuje pocit, jakoby se nacházelo uvnitř matčiny dělohy. Podle teorie doktora Karpa jsou totiž první tři měsíce po narození dítěte fakticky čtvrtým trimestrem, neboť se děti rodí méně vyvinuté než ostatní savci. Kritici doktora Karpa však uvádějí, že pro tuto teorii neexistují žádné důvěryhodné podklady.

Pokud se náhodou ocitnete v situaci, kdy by se vám tato chytrá kolébka mohla hodit, můžete si ji pořídit za 1 300 amerických dolarů (přibližně 36 tisíc korun i s daní).

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze