Čtyři noví vybraní astronauti se chystají na svoji cestu na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), na kterou by měli odstartovat 17. srpna. Jak název mise napovídá, jedná se o sedmý let, kdy proběhne rotace posádky v rámci kosmických lodí od SpaceX. Posádka poletí v kapsli Dragon, pojmenovaná Endurance, která letěla již dříve na misích Crew-3 a Crew-5. Aktuálně se dokončují poslední přípravy a testy jak u nosné rakety Falcon 9, tak u kosmické lodi. Pokud bude vše v pořádku, obě části se spojí a přemístí se na odpalovací rampu v Kennedyho vesmírném centru na Floridě.
Posádku tvoří různé národnosti
- Jasmin Moghbeli: astronautka NASA, která bude celé misi velet. Tento let pro ni bude prvním do vesmíru. NASA si ji jako astronautku vybrala již v roce 2017 a jako velitelka bude mít na starosti veškeré fáze letu, a to i při návratu.
- Andreas Mogensen: astronaut Evropské vesmírné agentury (ESA). Byl vybrán do třídy astronautů už v roce 2009 a tento let pro něj bude druhým. Poprvé do vesmíru letěl v roce 2015 v raketě Sojuz, kdy na ISS strávil 10 dní. Stal se tak prvním dánským občanem ve vesmíru. Na této misi bude sloužit jako pilot.
- Satoshi Furukawa: astronaut Japonské kosmické agentury (JAXA), který poletí do vesmíru podruhé. Poprvé letěl na ISS v roce 2011, kdy na ni strávil 165 dní. Astronautem je již od roku 1999 a při tomto letu bude sloužit jako specialista mise.
- Konstantin Borisov: od roku 2018 je kosmonautem Roskosmosu a tento let do vesmíru pro něj bude prvním. Bude sloužit jako specialista mise.
🚨Set a reminder: A pair of news conferences today here at Johnson will highlight the agency’s @SpaceX #Crew7 mission to the @Space_Station in August.
— NASA's Johnson Space Center (@NASA_Johnson) July 25, 2023
-12:30 pm ET: Mission Overview News Conference
-2 pm ET: Crew News Conference
Watch live: https://t.co/MicojH1JmN pic.twitter.com/GpmGLFCLOr
Jakmile čtveřice přiletí na vesmírnou stanici, přivítá se se sedmi členy, kteří aktuálně na ISS pobývají a následně si začnou předávat velení. To zpravidla trvá několik dní a poté se posádka Crew-6 vrátí zpět na Zemi. Crew-7 během 6měsíčního pobytu uskuteční podle popisu mise na 200 vědeckých experimentů, které je možné provádět pouze v mikrogravitaci.