Když nechcete hnout ani prstem, zkuste MobiLimb. Jak funguje robotický prst v akci?

Když nechcete hnout ani prstem, zkuste MobiLimb. Jak funguje robotický prst v akci?
  • MobiLimb je víceúčelový robotický prst s modulární koncepcí
  • Prst lze využívat rovněž jako joystick nebo formu notifikace

S pozoruhodným nápadem přišel francouzský tým pod vedením Marca Teyssiera, který předvádí, jak by vypadal smartphone s robotickým prstem. Podle slov autorů je cílem týmu překonat „vrozené limitace“ smartphonu, který se bez cizí pomoci nemůže pohybovat, a to ničím jiným než přidáním robotického prstu. Není-li vám pohled na smartphone s prstem překážkou, získáte zajímavý doplněk, který nabídne vizuální i haptickou odezvu včetně modularity (na prst lze připnout LED světýlka, proximity senzor či speciální nástavce).

Servomotůrky uvnitř prstu navíc mohou posloužit i jako praktický stojánek pro smartphone. Podstatnou limitaci však v tomto případě představuje maximální možná hmotnost smartphonu 130 gramů. Spárování probíhá velmi jednoduše. Robotický prst stačí ke smartphonu nebo tabletu připojit skrze microUSB port.

MobiLimb vám rovněž nabídne vlídné pohlazení, pokud na robotické články nasadíte realisticky vypadající silikonovou maketu prstu, nebo nahradí standardní notifikace, když po příchodu nové zprávy zaklepe na stůl. Nesmíme opomenout ani funkci joysticku, kdy je možné pomocí prstu smartphone ovládat. Navíc je povrch opatřen senzory, které snímají dotyky i tlak, který na robotický prst vyvíjíte. Pro milovníky zvířátek je tady i speciální nástavec v podobě kočičího ocasu. Pokud byste dostali chuť na něco ostřejšího, stačí nasadit bodec škorpióna.

Nutno podotknout, že se zatím jedná o univerzitní projekt, který si však stihl vydobýt patřičné uznání. Bodejť by také ne. Jako scéna vystřižená z hororového filmu tak trochu působí, když robotický prst táhne bezvládný smartphone za sebou. Přesto by mohl mít projekt úspěch a najít zajímavé uplatnění. A jak se MobiLimb líbí vám? Držíte projektu palce?

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze