Pfizer uvažuje o třetí dávce vakcíny proti COVID-19 z důvodu posílení imunity

Pfizer uvažuje o třetí dávce vakcíny proti COVID-19 z důvodu posílení imunity
Fotografie: BioNTech
  • Pfizer chce v USA požádat o povolení k očkování třetí dávky
  • Úřady FDA a CDC prohlásily, že lidé zatím nepotřebují další dávku
  • Podle firem Pfizer a BioNTech lidem půl roku po očkování klesá imunita

Pfizer uvedl, že by chtěl zavést třetí dávku vakcíny proti koronaviru z důvodu posílení imunity. V nejbližší době chce informace o třetí dávce předat Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Evropské agentuře pro léčivé přípravky (EMA). V srpnu chce Pfizer v USA požádat o povolení k očkování třetí dávkou.


Několik hodin poté, co Pfizer vydal prohlášení o další dávce, Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) spolu s Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydal prohlášení, ve kterém uvádí, že lidé nepotřebují třetí dávku vakcíny. Samotné farmaceutické firmy by navíc neměly rozhodovat o posilovacích dávkách.

Pfizer společně s BioNTechem uvedl, že existuje stále více důkazů o klesající imunitě lidí, kteří jsou plně očkovaní. „Je patrné z údajů ze světa, že účinnost vakcín při prevenci i onemocnění klesla šest měsíců po očkování,“ uvedla firma v prohlášení zaslaném e-mailem CNN.

Související články
Diskuze ke článku
Pavel Šulc
Pavel Šulc
JEDNA,DRUHA ,TŘETÍ ,ŠESTA ATD, DO NEKONEČNA DOKUD NEUMŘETE!!!!!!
Petr Cech
Petr Cech
To už je byznys výrobců vakcín.Jak se chytla výroba a prodej,už to nepustí a budou vymýšlej,že se budou muset nechat očkovat každý rok.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze