PlayStation 5 dnes oficiálně vstupuje na trh. Zaujme rychlostí i nabitou sestavou her

PlayStation 5 dnes oficiálně vstupuje na trh. Zaujme rychlostí i nabitou sestavou her
Fotografie: Sony
  • Cena PlayStation 5 Digital Edition činí 10 790 Kč, verze s mechanikou se prodává za 13 490 Kč
  • Do konce roku bude k dispozici více než 30 herních titulů
  • Členové PlayStation Plus budou mít na PS5 k dispozici 20 špičkových her

Dnešek je významným dnem pro všechny herní nadšence. Sony oficiálně uvedlo svou novou konzoli PlayStation 5 (PS5) ve všech zemích Evropy, Blízkého východu, Jižní Ameriky, Asie a Jižní Afriky.

Dnešní den je historickým momentem pro značku PlayStation. My všichni v Sony Interactive Entertainment s potěšením oslavujeme dnešní uvedení PlayStation 5 spolu s naší komunitou fanoušků, herních vývojářů a dalších partnerů,“ říká Jim Ryan, prezident a CEO Sony Interactive Entertainment. „PS5 je opravdu konzole nové generace reprezentující počátek nové éry gamingu. Jsem nadšený za všechny fanoušky, kteří s naší novou konzolí začnou zažívat úplně nové herní zážitky. Stejně tak se spolu s nimi těším na všechny herní tituly, které nás na PS5 čekají a které budou i nadále tyto zážitky umocňovat. Je nám velkou ctí, že můžeme pracovat s talentovanými herními vývojáři světové úrovně, jejichž kreativita přináší nekonečné možnosti pro budoucnost hraní her na PS5.

SIE slavila uvedení své nové konzole také různými projekcemi na známých místech ve 25 zemích po celém světě. Jedním z těchto míst byla budova Crystal na Vinohradské třídě v Praze. V rámci této světelné show byly na všechna místa promítány známé PlayStation tvary. Na video z českého videomappingu se můžete podívat na facebookové stránce českého PlayStationu.

Doporučená cena PlayStation 5 Digital Edition činí 10 790 Kč pro PlayStation 5 s Ultra HD Blu-ray mechanikou je pak 13 490 Kč.

Široká nabídka her a dalších médií

Herní knihovna PS5 nabízí nejobsáhlejší nabídku her v historii PlayStationu v čele s tituly od SIE Worldwide Studios, mezi které patří Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: A Big Adventure a Astro’s Playroom. Majitelé těchto nových konzolí se mohou těšit na vice než 30 nových herních titulů do konce roku včetně velmi očekávaných her, jako jsou Call of Duty: Black Ops Cold War (Activision), Fortnite (Epic Games), FIFA 21 (EA), NBA 2K21 (2K), Godfall (Gearbox Publishing), Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft) a mnoho dalších. Tituly od nezávislých vývojářských studií, například Bugsnax (Young Horses) a The Pathless (Giant Squid/Annapurna Interactive), jen dokreslí pestrou škálu očekávaných her na PS5.

Na začátku roku 2021 pak přijdou Worldwide Studios exkluzivity v podobě Ratchet and Clank: Rift Apart, Returnal, Destruction AllStars, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 a nové God of War. Jako první vyjdou na PS5 také tituly DEATHLOOP od Arkane Studios/Bethesda Softworks, Ghostwire: Tokyo (Tango Gameworks/Bethesda Softworks), Project Athia (pracovní název) od Luminous Productions/Square Enix, Final Fantasy XVI (Square Enix), Resident Evil Village (Capcom) a Hogwarts Legacy (Warner Bros).

Členové PlayStation Plus budou mít na PS5 k dispozici 20 špičkových her.

Od dnešního dne si mohou všichni členové PlayStation Plus vychutnat 20 PlayStation 4 her, které tuto generaci symbolizují v rámci PlayStation Plus Collection, i na svých PS5 konzolích. Do této kategorie patří oblíbené tituly, jako jsou například s Batman: Arkham Knight, Bloodborne, Call of Duty: Black Ops III - Zombies Chronicle Edition, Fallout 4, God of War, Monster Hunter: World, Final Fantasy XV, Resident Evil 7 Biohazard, Persona 5, The Last of Us Remastered, Uncharted 4: A Thief’s End a mnoho dalších.

Vedle nevšedních herních zážitků nabízí PlayStation 5 i řadu oblíbených streamovacích služeb včetně Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix, Peacock, Spotify, Twitch, YouTube a dalších. Každá PS5 konzole bude mít vlastní prostor určený výhradně pro tyto zábavná media, díky čemuž bude možné jednoduše přepínat mezi hrami a sledováním filmů či TV.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze