Sluchátka Bose Sleepbuds maskují chrápání nebo dopravní ruch

Sluchátka Bose Sleepbuds maskují chrápání nebo dopravní ruch
1
  • Americká firma představila koncept sluchátek, která neslouží k poslechu hudby
  • Slouží k potlačení okolních ruchů, jako je chrápání nebo dopravní hluk
  • Bose Sleepbuds jsou prozatím dostupná jen v USA

Společnost Bose prezentuje sluchátka Sleepbuds, která si uživatelé budou nasazovat před spaním. U tohoto produktu vychází Bose z existujících, absolutně bezdrátových Bluetooth sluchátek s patentovanými měkčenými silikonovými zámky do uší StayHear+ ve třech velikostech. Sleepbuds byla však zmenšena tak, aby se celá vešla do uší a nebránila komfortu ani při spánku v poloze na boku.

Bose Sleepbuds

Problémy se spánkem má většina lidí

Jak jste na tom se spánkem vy osobně? Společnost Bose uvádí, že na základě průzkumů spí 79 % dospělých lidí každou noc méně než 7 hodin a 30 % pak dokonce méně než 6 hodin denně. 60 % má problém dobře usínat nebo nerušeně spát a 25 % párů v Americe má zejména kvůli chrápání oddělené ložnice. Globální výdaje na problémy spojené s poruchami spánku se ročně pohybují v řádu 100 miliard dolarů. Koncept Bose Sleepbuds vychází vstříc všem uvedeným skutečnostem.

Bose Sleepbuds

Jak to funguje

Většina lidí obeznámených s produkty Bose by se mylně domnívala, že sluchátka určená pro klidný spánek budou využívat technologii noise-cancelling eliminující zvuky z okolí a vytvářející ticho, kterou se tento výrobce proslavil po celém světě a používá ji v produktech QuietComfort. Odborníci z Bose však šli jinou cestou. Zjistili totiž, že lépe než tato funkce prospívají spánku některé druhy uklidňujících zvuků a vytvořili novou technologii nazvanou noise-masking (v překladu „zamaskování hluků“). Základem je aplikace pro smartphony a sada deseti speciálně vytvořených zvuků, mezi nimiž najdeme například jemné šustění listí, praskání táborového ohně, večerní serenádu cvrčků nebo vlnění moře. Zvuky jsou optimalizovány a byly testovány tak, aby maskovaly nežádoucí ruchy a zajistily maximální relaxaci i komfort během spánku.

Bose Sleepbuds

Pro ty, kteří mají problém pouze s usínáním, umožňuje aplikace nastavit dobu, po které bude zvolená zvuková kulisa vypnuta. Naopak ti, které budí ze spánku nejrůznější ruchy z okolí, mohou nechat pracovat noise-masking celou noc. Pro tyto účely bohatě dostačuje šestnáctihodinová výdrž sluchátek Bose Sleepbuds na jedno nabití s tím, že praktické ochranné a dobíjecí pouzdro nabízí energii na jedno další plné dobití.

Budík, který vzbudí jen vás samotné

Když už máte v uších sluchátka, nabízí se praktická funkce budíku, který probere citlivě pouze vás a ostatní nechá dál spát.

Bose Sleepbuds

Sluchátka Bose Sleepbuds jsou prozatím dostupná pouze v USA. Předpokládá se, že s časovým odstupem se objeví také na evropském trhu.

tisková zpráva,
Diskuze ke článku
Řezňýk
Já bych měl strach, že mě ta sluchátka budou během spánku podprahově ovlivňovat.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze