Společnost TP Vision představila nové řady OLED televizorů Philips. Byli jsme u toho

Společnost TP Vision představila nové řady OLED televizorů Philips. Byli jsme u toho
  • Televizory disponují nejnovějšími panely OLED společně s třetí generací obrazového procesoru P5
  • 65palcový OLED+984 je vybaven zvukovým systémem od Bowers & Wilkins
  • Uvnitř najdeme Android TV ve verzi 9 Pie s integrovaným pomocníkem Google Asistent

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, představila dvě nové řady OLED televizorů. K nejvyšším řadám OLED+ se zvukem Bowers & Wilkins tak přibyly nové televizory série OLED854 (OLED804) a OLED754.

Série OLED854 a OLED804

Jedná se o televizory, které diváka zaujmou kvalitním 4K obrazem díky kombinaci OLED panelu a již třetí generace obrazového procesoru P5. Právě nová generace obrazového procesoru P5 se ve všech nových televizorech OLED stará o zpracování a vylepšení obrazu. Zároveň disponuje dvoučipovým uspořádáním, ve kterém druhý čip zdvojnásobuje výpočetní výkon a přináší 30% vylepšení obrazové kvality ve srovnání s druhou generací procesoru. P5 vylepšuje obrazový výkon a přináší lepší redukci šumu, ostřejší obraz a přesnější barvy, včetně té pleťové. To vše bez ohledu na zdroji obrazu.

Philips OLED854

Nový procesor poskytuje také lepší obrazovou kvalitu ve formátech HDR10, HDR10+ a nově i v Dolby Vision. Tento formát divákovi nabízí nevídaný jas u světlých scén i působivě temné zobrazení v tmavých oblastech. Zvuk jako v kině zaručuje podpora formátu Dolby Atmos.

Philips OLED804

Chytré ovládání a Ambilight

Oba modely jsou vybaveny čtyřjádrovým procesorem a operačním systémem Android TV ve verzi P. Díky němu je možné stahovat a používat aplikace a hry, stejně jako si jednoduše prohlížet filmy a seriály z obchodu Google Play. Televizor lze ovládat i pomocí hlasu díky podpoře Google Asistent a zařízení Alexa. Ani v této sérii nemůže chybět poznávací znamení televizorů Philips – patentovaná technologie Ambilight v třístranném provedení.

Design

Modely 854 a 804 se od sebe liší pouze stojanem. OLED854 má tmavý chromovaný středový otočný stojan. Ten umožňuje umístit televizor na stolek, který je menší než šířka samotného televizoru a dovolí natočit obrazovku tak, jak je zrovna potřeba. OLED804 má pevný stojan tvořený dvěma elegantními kovovými nožičkami. Oba modely mají velmi tenký chromovaný rámeček. K dostání jsou televizory série OLED854 a OLED804 v úhlopříčkách 55 a 65 palců od 46 990 Kč.

Série 754

OLED panely vytvářejí dokonalý obraz, precizní podání černé barvy i perfektně plynulý pohyb. I proto společnost TP Vision tento rok uvedla model OLED754, který nabízí všechny tyto přednosti OLED panelu v sérii, která byla doposud vyhrazena pouze LCD televizorům. OLED panel, výhody nové obrazového procesoru i všechna špičková vylepšení obrazu jsou tak ještě dostupnější.

Operační systém Saphi zajišťuje snadné ovládání a nabízí základní chytré funkce, jako je stahování aplikací nebo streamování obsahu. Tento model je tak ideální pro náročné zákazníky, kteří si přehrávají většinu obsahu v nejvyšší kvalitě přes HDMI, USB či streamovací služby.

Stejně jako vyšší série i modely OLED754 disponují třístranným Ambilightem a jsou vyrobené v precizním evropském designu. Modely OLED754 bude možné zakoupit již od 39 999 Kč v úhlopříčkách 55 a 65 palců.

OLED+984

OLED+984 je k dispozici se 65palcovou obrazovkou a chlubí se podle výrobce „audifilským zvukovým systémem“, který se nachází v samostatné skříňce umístěné pod televizorem. Toto uspořádání umožňuje použít jak větší reproduktory, tak i systém, který umí podat hutnější zvuk s cílem vytvořit větší, prostornější zvukovou kulisu, která přesně umístí dialog do středu obrazovky a zároveň poskytne zvuk s nízkým zkreslením, kterým vyplní místnost.

Philips OLED+984
Philips OLED+984

Akustická sada obsahuje mnoho technologií značky Bowers & Wilkins postavených na světově uznávaných reproduktorech této společnosti, včetně centrálního krytu Tweeter-on-Top. Umístění Tweeter-on-Top odděluje výškový reproduktor od větších zvukových měničů a zajišťuje, že vysokofrekvenční signál je dodáván bez zkreslení spojeného s difrakcí skříně, která se projevuje při montáži výškových reproduktorů do větších skříní.

Philips OLED+984
Philips OLED+984

Uvnitř hlavní reproduktorové skříně jsou tři oddělené prostory pro reproduktory určené pro levý, střední a pravý reproduktor. Každý z nich je vybaven 100mm středo-basovým měničem. Výškové reproduktory se nacházejí na krajích reproduktorového systému, aby byla zajištěna vynikající čistota a předání detailů. Výškový reproduktor je příkladem designu Bowers & Wilkins Tweeter-on-Top, který poskytuje přesnou a pohlcující zvukovou kulisu. Je zde také subwoofer pro ještě lepší a rozšířené podání basů, pokud to zákazník nebo místnost vyžaduje. Kromě vynikajících akustických a mechanických vylepšení nabízí OLED+984 nejnovější zpracování zvukového formátu Dolby Atmos pro prostorový zvuk, který v kombinaci se čtyřstranným Ambilightem vytváří úžasný audiovizuální zážitek.

OLED+934

Model OLED+934, který bude k dispozici v úhlopříčkách 55 a 65 palců má také samostatný reproduktor, který v kombinaci s minimalistickým kovovým ramenem vytváří stojan televize. Stejně jako OLED+984 lze i tento model namontovat na stěnu.

Philips OLED+934

Reproduktor je vyroben z ABS se zesílenými skleněnými vlákny a tlustými stěnami. Je vyztužen vnitřní žebrovanou sekcí pro redukování jakýchkoli nežádoucích rezonancí a zakryt akusticky transparentní látkou Kvadrat. Konstrukce nabízí dvojnásobný výkon zvukového systému ve srovnání s OLED+903, což je dáno možností použít větší a těžší jednotky zvukových měničů.

Zvukový systém se skládá ze čtyř 30mm středotónových měničů, dvou oddělených titanových výškových reproduktorů o průměru 19 mm a centrálně namontovaného 80mm subwooferu Flowport. Kromě toho má OLED+934 jako první televizor Philips s prostorovým zvukem 2.1.2 dvojici 50mm výškových měničů Dolby Atmos namířených směrem nahoru. Jsou namontované na horní části reproduktorové skříně a dodávají zvukovému podání další dimenzi, zlepšují vnímání výšky i ponoření do děje.

OLED+934 automaticky rozpozná a dekóduje obsah Dolby Atmos, aby dosáhl těch nejlepších výsledků. Volitelně může televizor v režimu Movie použít „upscaling“ a vylepšit obsah, který není v Dolby Atmos, a tím dosáhnout s pomocí nahoru směřujících reproduktorů prostorového zvuku.

Třístranná technologie Ambilight dokonale doplňuje nejmodernější zvukový výkon Dolby Atmos a OLED+934 tak vytváří skutečně pohlcující zážitek ze sledování televize.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze