Statický test lodi Starship skončil v obrovské ohnivé kouli

Statický test lodi Starship skončil v obrovské ohnivé kouli
Fotografie: SpaceX
  • Kosmická loď skončila po statickém testu v plamenech
  • Bylo poškozeno i zařízení na zemi

Loď Starship společnosti SpaceX explodovala v mohutné ohnivé kouli. Není to poprvé, co testování skončilo explozí. 27. května došlo k rychlé neplánované demontáži asi hodinu po startu při devátém letu. Stejně to dopadlo i v lednu a březnu, kdy letové zkoušky rovněž ukončily plameny.

Během posledního testu, ve středu 18. června, došlo při desátém letovém testu Starshipu „k závažné anomálii během pobytu na zkušebním stanovišti“.

Po celou dobu operace byl kolem pracoviště udržován bezpečný volný prostor a všichni zaměstnanci jsou v bezpečí, “ uklidňuje SpaceX veřejnost. „Náš tým Hvězdné základny aktivně pracuje na zabezpečení testovacího místa a bezprostředního okolí ve spolupráci s místními úřady. Obyvatelům okolních obcí nehrozí žádné nebezpečí a žádáme, aby se jednotlivci nepokoušeli k oblasti přibližovat, dokud budou probíhat bezpečnostní operace.

Pak bude následovat vyšetřování a nejspíše i nezbytná oprava zařízení. Obojí tak celý program ještě více zpozdí.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze