TP-Link na CESu ukázal první Wi-Fi 6E router s chytrými mechanicky otočnými anténami

TP-Link na CESu ukázal první Wi-Fi 6E router s chytrými mechanicky otočnými anténami
Fotografie: TP-Link
  • TP-Link dnes představil svoje nejnovější síťové produkty v čele s routerem Archer AXE200 Omni s mechanicky otočnými anténami
  • Dále ukázal ultrarychlý WiFi 6E router Archer AXE300 a další novinky
  • Řada Deco Mesh Wi-Fi se navíc rozrůstá na komplexní řešení pro každý scénář se zcela novými Deco PoE, Deco Outdoor, Deco Powerline, Deco Voice a Deco 5G

Na letošním veletrhu CES se ukázal také známý výrobce routerů, firma TP-Link, a novinkami rozhodně nešetřil, tak se na ně pojďme podívat.


Archer AX200 Omni

Archer AXE200 Omni, držitel ocenění za inovaci CES 2022 Innovation Award, nabízí třípásmové Wi-Fi spolu se zbrusu novým 6GHz pásmem s celkovou rychlostí přes 10 Gb/s. Archer AXE200 Omni, vybavený inovativními a inteligentními mechanicky otočnými anténami, přizpůsobí orientaci antény podle využití Wi-Fi a umístění koncového zařízení, aby zajistil co nejoptimálnější celkový výkon. V kombinaci s výkonným 2,0GHz čtyřjádrovým CPU, 10G portem a extra 2,5G portem je Archer AXE200 Omni nastaven tak, aby uživatelům poskytoval opravdový multigigový kabelový i bezdrátový zážitek.

Archer AXE300

Archer AXE300, vůbec první čtyřpásmový router TP-Link, je vybavený novým, čistým 6GHz pásmem, a může tak dodat celkovou rychlost Wi-Fi až do 16 Gb/s. V kombinaci s výkonným 2,0GHz čtyřjádrovým procesorem, 10G WAN/LAN portem a druhým 10G portem je router navržen tak, aby přinášel ty nejvyšší rychlosti a nejsilnější výkon. Díky většímu výběru pásem pro snížení přetížení Wi-Fi mohou uživatelé nastavit vyhrazené pásmo, ideální pro 8K AR/VR, videohry a profesionální využití NAS.

Archer AXE300

Deco XE200

Vlajková loď Deco XE200 obsahuje přední Wi-Fi 6E mesh systém, který poskytuje ultrarychlé třípásmové Wi-Fi o rychlosti až 11 Gb/s s 1024-QAM a 160GHz kanálem. Ultrarychlá sada obsahuje port 10 Gb/s, 4,8 Gb/s backhaul a 4,8 Gb/s jednopásmové Wi-Fi pro zařízení, a poskytuje tak ten nejlepší výkon mesh Wi-Fi. Deco XE200 (dvojbalení) pokrývá až 600 metrů čtverečních s kapacitou více než 200 zařízení. TP-Link AI Mesh zajišťuje, že všechna zařízení si při pohybu vždy zvolí to nejlepší možné připojení. Dvojbalení nebo trojbalení společně poskytují nejlepší možný zážitek z Wi-Fi v celém vašem domě.

Deco XE200

Archer AXE200 Omni, Archer AXE300 a Deco XE200 jsou vybaveny TP-Link HomeShield pro plnou kontrolu a zabezpečení sítě a zařízení s vylepšenou ochranou IoT.

Další produkty s Wi-Fi 6E a Wi-Fi 6

  • Deco Wi-Fi 6E AXE5400 třípásmový mesh systém (Deco XE75) nabízí solidní výkon při zachování cenové dostupnosti.
  • AXE5400 třípásmový Wi-Fi 6E router (Archer AXE75) nabízí nejnovější Wi-Fi 6E s třípásmovou Wi-Fi o rychlosti až 5,4 Gb/s a je kompatibilní s řešením TP-Link OneMesh. Poskytuje tak nejlepší poměr ceny a výkonu.
  • Dále TP-Link představuje AXE5400 třípásmový Wi-Fi 6E extender (RE815), AXE5400 Wi-Fi 6E Bluetooth 5.2 PCIe adaptér (Archer TXE75E) a Wi-Fi 6 AX1800 bezdrátový USB adaptér s vysokým ziskem (Archer TX20UH).

Řada Deco Mesh Wi-Fi nyní poskytuje komplexní řešení pro každý scénář

Deco X50 Outdoor
  • Deco X50 Outdoor je venkovní jednotka Deco navržená tak, aby jednoduše rozšířila mesh Wi-Fi na zahradu uživatele. Díky designu se snadnou montáží umožňuje jednoduchou instalaci ve venkovních prostorách a její odolnost vůči prachu a vodě na úrovni IP65 je ideální pro dlouhodobé venkovní využití.
  • Deco X50-POE osvobozuje uživatele od elektrických zásuvek. Kompaktní design s chytrou montáží bude fungovat na zdi nebo stropě.
  • Další přírůstky v řadě Deco Mesh Wi-Fi zahrnují Deco X50-5G, Deco X55 Plus s IoT rozbočovačem a Deco Voice X50 s integrovaným chytrým reproduktorem.
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze