Tento extender rozšíří vaši bezdrátovou síť až na 1 000 m²

Tento extender rozšíří vaši bezdrátovou síť až na 1 000 m²
Fotografie: TP-Link
  • Podporuje standard Wi-Fi 5 s rychlostí až 1 900 Mb/s
  • Je kompatibilní s technologií OneMesh

Společnost TP-Link představuje na trhu nový extender RE550 s obrovskou plochou pokrytí, který dokáže snadno rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť, a to s podporou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac). Stabilní síť díky tomuto zařízení získáte na ploše až 1 115 m². Při instalaci do zahradního domku zajistíte připojení k internetu i na velké zahradě.

Jednoduchá instalace i vysoká rychlost

Jednu z výhod extenderu TP-Link RE550 je jeho snadná instalace: opakovač stačí umístit do volné elektrické zásuvky v dosahu stávajícího routeru (nebo mesh extenderu). Nastavení pak jednoduše provedete prostřednictvím mobilní aplikace TP-Link Tether v češtině i slovenštině. O dostatečnou sílu signálu se pak postará i trojice nastavitelných externích antén, které zajišťují optimální pokrytí Wi-Fi sítí a spolehlivé připojení.

Rychlost připojení je omezena dosavadní rychlostí sítě, a je tak tedy vhodné extender použít v kombinaci s routerem podporujícím minimálně takovou rychlost, jaká je k dispozici právě u něj. A zkombinujete-li model RE550 s některým z routerů TP-Link kompatibilních s meshovou technologií OneMesh, můžete si vytvořit ucelenou bezdrátovou síť v celé domácnosti bez ohledu na její velikost.

Řečí čísel pak maximální rychlost přenosu dat u opakovače dosahuje hodnoty 1 900 Mb/s, z toho 1 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Maximální rychlosti i pokrytí docílíte optimálním umístěním, které zjistíte díky inteligentní kontrolce signálu. Ta přímo na těle opakovače znázorňuje sílu signálu.

Pokročilé funkce posílí reálnou rychlost

Něco jiného je však rychlost papírová a něco jiného reálná. TP-Link se u svých zařízení včetně opakovače RE550 snaží obě hodnoty co nejvíce sblížit díky implementaci pokročilých technologií, jako jsou adaptivní výběr cesty připojení (Adaptive Path Selection), automaticky volící nejrychlejší cestu k routeru či vysokorychlostní režim využívající paralelně obě pásma Wi-Fi.

Integrovaný režim přístupového bodu

Kromě režimu opakovače můžete u modelu RE550 využít i jeho integrovaný režim přístupového bodu, díky kterému můžete po ethernetovém kabelu zapojeném do příslušného portu vysokorychlostně připojit třeba 4K televizi, herní konzoli, stolní počítač nebo tiskárnu. Instalaci provedete jednoduše díky tlačítku WPS, které známe z routerů.

Klíčové vlastnosti extenderu RE550:

  • Maximální pokrytí – rozšiřte dosah Wi-Fi sítě až na 1 115 m²
  • Dvoupásmová Wi-Fi AC1900 – souběžné datové rychlosti 600 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz + 1 300 Mbit/s v pásmu 5 GHz
  • Tři antény – trojice nastavitelných externích antén poskytuje optimální pokrytí Wi-Fi sítě a spolehlivé připojení
  • Gigabitový ethernetový port – plní funkci bezdrátového adaptéru pro připojení kabelových zařízení k vaší síti gigabitovou rychlostí
  • Inteligentní kontrolka signálu – znázorňuje sílu signálu a pomáhá najít nejlepší umístění pro optimální pokrytí bezdrátovou sítí
  • Režim AP – vytvořte nový přístupový bod Wi-Fi pro vylepšení své kabelové sítě pomocí bezdrátové sítě
  • Aplikace TP-Link Tether – snadný přístup a správa vaší sítě pomocí jakéhokoli mobilního zařízení iOS nebo Android v češtině/slovenštině
  • Stoprocentní kompatibilita – rozšíření dosahu funguje s jakýmkoli Wi-Fi routerem nebo bezdrátovým přístupovým bodem
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze