19. března Google představí Project Stream

19. března Google představí Project Stream
1
  • Nejnovější hry půjde hrát v prohlížeči Chrome
  • Kvalita má být 1080p při 60 FPS
  • Postačí rychlé internetové připojení

Loni na podzim testoval Google ve spolupráci s Ubisoftem svoji službu Project Stream. Už samotný obsah testu odhalil, o co se bude jednat. Podobně jako další velcí hráči, jako je NVIDIAnebo Microsoft, nabídnou možnost zahrát si i ty nejnovější hry na prakticky libovolném počítači.

Hráčům tak odpadne spousta starostí: vysoké pořizovací náklady na hry a hlavně hardware i nezanedbatelná spotřeba elektřiny v případě výkonných grafických karet. Namísto toho bude už jen potřeba běžné PC, na kterém běží prohlížeč Chrome. Uvažuje se tak i o Chromeboocích. Jedinou podmínkou je kvalitní připojení k internetu. V případě testu bylo minimem 25 Mbps, svou roli hraje samozřejmě i latence. Testy ukázaly, že pak není problém při hraní Assassin's Creed dosáhnout rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu.

Google Project Stream

Testy nejspíše dopadly úspěšně, protože Google rozesílá pozvánky na událost, která se odehraje 19. března během Games Developers Conference. Bude zajímavé sledovat, jestli Google oproti již existujícím službám nabídne něco zásadně inovativního.

Diskuze ke článku
Darrick
Tak by mě zajímalo jestli Microsoft vypustí zdarma pro majtele Age Of Empires Definitive Edition taky možnost stream z jiného PC protože tahle hra stále nejede! A už kolik let je na trhu a snad ani jednou jsem nedostal aktualizaci.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze