D-Link uvádí první USB adaptér s Wi-Fi 6 na světě

D-Link uvádí první USB adaptér s Wi-Fi 6 na světě
Fotografie: D-Link
  • Adaptér podporuje připojení o rychlosti až 1 200 Mb/s
  • Pracuje v pásmech 2,4 i 5 GHz
  • Jeho cena je nastavena na 1 399 Kč (51,90 €)

Společnost D-Link představila první USB Wi-Fi 6 adaptér na světě. Nový adaptér AX1800 Wi-Fi 6 USB (DWA-X1850) je vysokorychlostní, snadno instalovatelné přenosné zařízení pro stolní sestavy i laptopy, které posiluje bezdrátové připojení. DWA-X1850 je ideálním pro ty, kteří chtějí bez velkých investic upgradovat své připojení na nejnovější technologii Wi-Fi 6 a užít si hraní bez lagů, rychleji stahovat velké soubory, účastnit se videohovorů bez výpadků nebo streamovat videa ve vysokém rozlišení 4K i 8K.


Díky nejnovější technologii Wi-Fi 6 se D-Link DWA-X1850 dokáže připojit k bezdrátovým sítím s rychlostí až 1 200 Mb/s a ​​zároveň pomáhá optimalizovat celkovou efektivitu a výkon sítě. DWA-X1850, který je vybaven technologií MU-MIMO a OFDM, umožňuje sítím se standardem Wi-Fi 6 dosáhnout jejich skutečného potenciálu a poskytovat rychlejší a stabilnější připojení i v situacích, kdy více zařízení najednou přenáší různá data v rušném domácím nebo i kancelářském prostředí. Navíc podporuje nejnovější autentizaci a šifrování WPA3, čímž zajistí bezpečnější připojení k bezdrátovým sítím.

Novinka je také vybavena podporou dvou pásem (2,4 GHz i 5 GHz). To zajišťuje vyšší flexibilitu a vylepšenou konektivitu tím, že umí využívat méně rušené 5GHz pásmo, které poskytuje spolehlivější a rychlejší připojení. Díky své tenké a kompaktní konstrukci je adaptér DWA-X1850 jednoduše přenosný a snadno se používá. Díky předinstalovanému softwaru se po zapojení do USB portu počítače nainstaluje během několika sekund. Adaptér Wi-Fi 6 navíc podporuje vysokorychlostní rozhraní USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), využívá tak maximální rychlost při přenosu dat.

D-Link AX1800 Wi-Fi 6 USB

Cena a dostupnost

Nový adaptér AX1800 Wi-Fi 6 USB (DWA-X1850) je v ČR a SR dostupný prostřednictvím sítě IT prodejců a systémových integrátorů za doporučenou maloobchodní cenu 1 399 Kč (51,90 €).

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze