Instax mini 11 nabízí okamžitý tisk fotek

Instax mini 11 nabízí okamžitý tisk fotek
  • Fotoaparát dokáže za 90 sekund vytisknout právě pořízenou fotografii
  • Mini 11 přidává funkci automatického nastavení scény a selfie režim díky výsuvnému objektivu
  • Je dostupný v pěti barevných provedeních

Jako vůbec první model ze základní řady fotoaparátů instax disponuje mini 11 funkcí automatického nastavení scény, která sama rozezná úroveň okolního osvětlení a aktivuje se stisknutím tlačítka spouště. Tato funkce rozpozná, zda je potřeba expozici přisvětlit bleskem a přispívá k co nejkvalitnějším instantním snímkům při jakémkoli světle.

Instax mini 11

Nejen na party ocení uživatelé nový selfie režim. Ten se zapíná prostým manuálním vysunutím objektivu dopředu, díky čemuž je pak schopen fotoaparát zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Na přední straně vedle objektivu je navíc umístěno zrcátko, pomocí nějž lze kontrolovat, jak bude autoportrét vypadat.

Instax mini 11

Od předchůdce se mini 11 liší i designem. Je nejen lehčí a tenčí než mini 9, ale má i zaoblenější tělo, které se pohodlně drží. Módní vzhled podtrhuje pět trendy barev pro letošní rok – černá, bílá, růžová, fialová a modrá, ve kterých je novinka dostupná. Zadní kryt kamery navíc zdobí gravírované logo „instax“. Vedle toho Mini 11 obsahuje přímo v balení dvě vyměnitelná tlačítka spouště, díky nimž lze fotoaparát snadno přizpůsobit vkusu uživatele. První typ tlačítka spouště efektně září ve tmě, zatímco druhé tlačítko připomíná drahokam a barevně koresponduje s odstínem fotoaparátu.

Instax mini 11

Objektiv s ohniskem 60 mm a světelností f/12.7 nabízí ostřící vzdálenost od 28 cm do nekonečna. Mini 11 tiskne fotografie o rozměrech 62 × 46 mm, přičemž vyvolání jednoho snímku trvá asi 90 sekund. Dvě AA baterie zvládnou vytisknout zhruba 100 fotografií. Aby se zabránilo vybíjení baterií, fotoaparát se po pěti minutách nečinnosti sám vypne.

Instax mini 11 se v Česku prodává za 1 999 Kč s DPH.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze