Jaké filmy a seriály sledují Češi?

To nejlepší z Disney+
Jaké filmy a seriály sledují Češi?
Fotografie: Kristýna Dvořáčková, fZone.cz
  • Dnes se podíváme na nejsledovanější filmy a seriály na Disney+
  • Nejsledovanějším filmem je nyní animovaná pohádka Mezi živly
Disney+ si můžete aktivovat na tomto odkaze. Vydavatelství 24net s.r.o. může získat provizi z vašeho nákupu či objednávky.

Dnes se podíváme na nejsledovanější filmy a seriály streamovací platformy Disney+. Umístily se na prvních příčkách úplné novinky, nebo již známé příběhy?

Nejsledovanější filmy

Mezi živly (Elemental)


Animovaný dobrodružný snímek Mezi živly natočil režisér Peter Sohn. Na psaní scénáře se podíleli John Hoberg, Kat Likkel a Brenda Hsueh. První myšlenka na vytvoření takového snímku vznikla už v roce 2015. V originálním znění se ve filmu představili Mamoudou Athie, Leah Lewis, Wendi McLendon-Covey, Catherine O'Hara, Shila Ommi, Ronnie Del Carmen a Matthew Yang King. Poprvé byl snímek uveden jako závěrečný film na 76. filmovém festivalu v Cannes 27. května 2023, poté následovala celosvětová premiéra 10. června 2023. Snímek sklidil převážně pozitivní reakce od kritiků. Na Disney+ byl uveden 13. září 2023.

Snímek Mezi živly od společností Disney a Pixar je zcela nový, originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne Jiskra zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí.

Moc krásná pohádka, která ukáže všem dětem, že je pouze na nich, s kým budou rozvíjet vztahy a jakou cestu s v životě vyberou. Opravdu tento krásný příběh všem doporučuji.

Mezi živly (Elemental)

Strašidelný dům (Haunted Mansion)


Hororovou komedii Strašidelný dům natočil režisér Justin Simien a scénář napsala Katie Dippold. Jedná se o reboot stejnojmenného snímku, který měl premiéru v roce 2003. Ve snímku hrají Lakeith Stanfield, Rosario Dawson, Owen Wilson, Tiffany Haddish, Danny DeVito, Jamie Lee Curtis, Chase Dillon, Jared Leto a další. Strašidelný dům byl uveden v kinech 27. července 2023. Premiéra na Disney+ proběhla 4. října 2023.

Strašidelná komedie je klasickou atrakcí v zábavních parcích společnosti Disney pojednává o osamělé ženě a jejím synovi, kteří si najmou partu samozvaných lovců strašidel, aby jejich dům zbavili nezvaných nadpřirozených nájemníků.

Vtipná rodinná komedie, která pobaví děti a neurazí ani dospělé. Ideální do sychravého podzimního počasí. A pokud vás bude film bavit, doporučuji také originální snímek z roku 2003, ve kterém si zahrál například Eddie Murphy.

Strašidelný dům (Haunted Mansion)

Malá mořská víla (The Little Mermaid)


Snímek Malá mořská víla natočil režisér Rob Marshall. Jedná se o hrané ztvárnění animované muzikálové klasiky od studia Disney. Autory scénáře jsou Jane Goldman a David Magee. Roli Ariel ztvárnila Halle Bailey. Dále ve filmu hrají Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem, Noma Dumezweni, Art Malik, Daveed Diggs, Jacob Tremblay a Awkwafina. Do kin přišel snímek 25. května 2023. Na Disney+ měl premiéru 6. září.

Malá mořská víla je nové ztvárnění oblíbeného příběhu o Ariel, zvědavé mořské víle, která touží po tom vyzkoušet si život na zemi a proti vůli svého otce navštíví souš. Ariel se ocitne na nečekané za sebepoznáním, když se setká s princem, mořskou čarodějnicí a neuvěřitelným novým světem.

Další krásný příběh, který v této nové verzi vyráží dech. Podmořský příběh je velice krásně zpracovaný a hlavní hrdinku vybrali tvůrci skvěle. Sice si tento příběh více vychutnáte na velkém plátně, ale i v televizi stojí za to.

Malá mořská víla (The Little Mermaid)

Nejsledovanější seriály

Simpsonovi (The Simpsons)


Americký animovaný seriál, který vytvořili James L. Brooks, Matt Groening a Sam Simon. Seriál se začal vysílat na stanici Fox 17. prosince 1989. Do Česka však přišel až o několik let později, konkrétně 8. ledna 1993. Simpsonovi získali několik ocenění, nejzajímavějším je umístění Barta Simpsona v žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu. Byl jedinou fiktivní postavou, která se do tohoto žebříčku dostala. Žlutá rodinka má také svoji hvězdu slávy na hollywoodském chodníku slávy.

Seriál nás zavede do městečka Springfield, kde v převážné většině žije střední třída. Hlavními postavami v seriálu je rodina Simpsonových skládající se z líného Homera, pečlivé Marge, lotra Barta, chytré Lízy a malé Maggie. Tvůrci v seriálu se nebojí i drsným humorem probírat témata, která řeší nejen každá americká rodina.

Simpsonovi si první místo mezi nejsledovanějšími seriály drží od začátku letošního roku. A není se čemu divit, baví všechny generace – od dospívajících až po seniory. Uvidíme, zda je v budoucnu nějaký seriál překoná.

Simpsonovi (The Simpsons)

Loki


Americký seriál, který vytvořil Michael Waldron, jenž se podílel na práci i na dalších příbězích z dílny Marvel. Loki je natočený na motivy příběhů z komiksů vydavatelství Marvel Comics. První díl byl na Disney+ uveden 9. června 2021. V hlavních rolích hrají Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Owen Wilson a další. Aktuálně je na Disney+ ke zhlédnutí první díl druhé série.

Příběh nás vrací zpět do událostí během Avengers: Endgame, kdy Loki během bitvy o New York ukradne Tesseract. Cestování časem se mu ale nevyplatilo. Je převeden do byrokratické organizace Time Variance Authority (TVA). Organizace se nachází mimo čas a prostor. Má za úkol sledovat časovou osu a případná vybočení z ní. Loki právě z této osy vybočil. Má dvě možnosti – buď bude vymazán, nebo organizaci pomůže časovou osu opravit a zastavit další možná nebezpečí. Během toho potká své alternativní já, které mu začne být bližší víc, než si kdy v životě dokázal představit. Nyní je ale doslova rozervaný mezi minulostí, přítomností a budoucností.

Loki je velmi poutavý seriál se zajímavým příběhem. Poznali jsme další velmi zajímavý svět. Tom Hiddleston a Owen Wilson jsou vynikající herci. Není lepšího Lokiho než Toma Hiddlestona. První díl druhé série pokračuje ve stejném napětí jako první řada a už se nemůžeme dočkat dalšího dílu.

Loki

Ashoka


Seriál ze světa Star Wars, který vytvořili Jon Favreau a Dave Filoni. Jedná se o spin-off seriálu Mandalorian. Postava Ashoki Tano se poprvé objevila v animovaném filmu Star Wars: Klonové války, již v roce 2008. Odehrává se v čase po událostech filmu Návrat Jediů. V hlavní roli se představila Rosario Dawson. Dále v seriálu hrají Hayden Christensen, Mary Elizabeth Winstead, Ray Stevenson, Natasha Liu Bordizzo, Ivanna Sachno, Lars Mikkelsen. Disney+ spin-off uvedl 22. srpna 2023.

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí.

Seriál sklízí úspěch, já musím říct, že mě to moc nenadchlo. Ale budu sledovat dál, zajímá mě, jak se příběh vyvine a zda nabere lepší energičtější tempo a třeba nakonec i změním názor.

Ashoka
Disney+ si můžete aktivovat na tomto odkaze. Vydavatelství 24net s.r.o. může získat provizi z vašeho nákupu či objednávky.
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze