Jaké filmy a seriály sledují Češi?

To nejlepší z Disney+
Jaké filmy a seriály sledují Češi?
Fotografie: Kristýna Dvořáčková, fZone.cz
  • Dnes se podíváme na nejsledovanější filmy a seriály na Disney+
  • Nejsledovanějším filmem je nyní animovaná pohádka Mezi živly
Disney+ si můžete aktivovat na tomto odkaze. Vydavatelství 24net s.r.o. může získat provizi z vašeho nákupu či objednávky.

Dnes se podíváme na nejsledovanější filmy a seriály streamovací platformy Disney+. Umístily se na prvních příčkách úplné novinky, nebo již známé příběhy?

Nejsledovanější filmy

Mezi živly (Elemental)


Animovaný dobrodružný snímek Mezi živly natočil režisér Peter Sohn. Na psaní scénáře se podíleli John Hoberg, Kat Likkel a Brenda Hsueh. První myšlenka na vytvoření takového snímku vznikla už v roce 2015. V originálním znění se ve filmu představili Mamoudou Athie, Leah Lewis, Wendi McLendon-Covey, Catherine O'Hara, Shila Ommi, Ronnie Del Carmen a Matthew Yang King. Poprvé byl snímek uveden jako závěrečný film na 76. filmovém festivalu v Cannes 27. května 2023, poté následovala celosvětová premiéra 10. června 2023. Snímek sklidil převážně pozitivní reakce od kritiků. Na Disney+ byl uveden 13. září 2023.

Snímek Mezi živly od společností Disney a Pixar je zcela nový, originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne Jiskra zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí.

Moc krásná pohádka, která ukáže všem dětem, že je pouze na nich, s kým budou rozvíjet vztahy a jakou cestu s v životě vyberou. Opravdu tento krásný příběh všem doporučuji.

Mezi živly (Elemental)

Malá mořská víla (The Little Mermaid)


Snímek Malá mořská víla natočil režisér Rob Marshall. Jedná se o hrané ztvárnění animované muzikálové klasiky od studia Disney. Autory scénáře jsou Jane Goldman a David Magee. Roli Ariel ztvárnila Halle Bailey. Dále ve filmu hrají Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem, Noma Dumezweni, Art Malik, Daveed Diggs, Jacob Tremblay a Awkwafina. Do kin přišel snímek 25. května 2023. Na Disney+ měl premiéru 6. září.

Malá mořská víla je nové ztvárnění oblíbeného příběhu o Ariel, zvědavé mořské víle, která touží po tom vyzkoušet si život na zemi a proti vůli svého otce navštíví souš. Ariel se ocitne na nečekané za sebepoznáním, když se setká s princem, mořskou čarodějnicí a neuvěřitelným novým světem.

Další krásný příběh, který v této nové verzi vyráží dech. Podmořský příběh je velice krásně zpracovaný a hlavní hrdinku vybrali tvůrci skvěle. Sice si tento příběh více vychutnáte na velkém plátně, ale i v televizi stojí za to.

Malá mořská víla (The Little Mermaid)

Strážci Galaxie: Volume 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3)


Snímek natočil James Gunn, který napsal také scénář. V hlavních rolích se opět představili Chris Pratt, Dave Bautista, Pom Klementieff, Bradley Cooper, Zoe Saldana a Karen Gillan. Mezi nováčky patří Will Poulter a Chukwudi Iwuji. Jedná se o 32. film z Marvel Cinematic Universe. Snímek měl v Česku premiéru 4. května 2023.

Od samého začátku nespustíte oči z plátna. Dostáváme se na planetu Kdovíkde, na které mají Strážci základnu. Peter je stále velice smutný ze ztráty Gamory a deprese zahání alkoholem. Neuběhne ani pět minut a přichází první nečekaný útok. Na planetu přilétá Adam Warlock. Nedokončený experiment, který vypadá jako dospělý, ale chová se jako dítě. Nemá úplně dobře nastavené mentální hodnoty, ale za to má nadlidské schopnosti. Adam jde nelítostně po Rocketovi. Všichni Strážci se ho snaží zastavit, ale i přesto Rocketa vážně zraní. Poté, co upadne do bezvědomí, rozdělí se příběh na dvě roviny, kdy jedna divákům ukáže Rocketovu děsivou minulost, v té druhé, která se odehrává v současnosti, pak budou ostatní hledat způsob, jak ho zachránit.

Rocketova minulost tvoří nejvíce emotivní linku celého příběhu. Nikdy nechtěl mluvit o své minulosti, kdo a jak ho stvořil a co je vlastně za zvíře. Nyní se vše dozvíme. Jeho stvořitel je Vrchní evolucionář (High Evolutionary), který touží po tom, aby vše bylo dokonalé. Chtěl vytvořit nový svět, ve kterém bude žít nový dokonalý živočišný druh. A k jeho stvoření dlouhá léta týrá zvířata, aby našel nejlepší kombinaci. A všechny ostatní zabil. Rocketovi se před lety z jeho spárů podařilo uprchnout, nyní ho ale Vrchní evolucionář hledá, protože k dosažení jeho vysněného cíle mu pomůže jen on, přesněji jeho mozek.

Pro mě je tento snímek jízda emocí. Už v prvních pěti minutách jsem se neubránila slzám, které vystřídal smích, protože tvůrci nezapomněli do filmu zahrnout mnoho vtipných scén, tak jak jsme už z předchozích dílů zvyklí. Rozhodně nejlepší díl ze Strážců Galaxie a opravdu mě mrzí, že v této sestavě už strážce neuvidíme.

Strážci Galaxie: Vol 3 (Guardians of the Galaxy)

Nejsledovanější seriály

Simpsonovi (The Simpsons)


Americký animovaný seriál, který vytvořili James L. Brooks, Matt Groening a Sam Simon. Seriál se začal vysílat na stanici Fox 17. prosince 1989. Do Česka však přišel až o několik let později, konkrétně 8. ledna 1993. Simpsonovi získali několik ocenění, nejzajímavějším je umístění Barta Simpsona v žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu. Byl jedinou fiktivní postavou, která se do tohoto žebříčku dostala. Žlutá rodinka má také svoji hvězdu slávy na hollywoodském chodníku slávy.

Seriál nás zavede do městečka Springfield, kde v převážné většině žije střední třída. Hlavními postavami v seriálu je rodina Simpsonových skládající se z líného Homera, pečlivé Marge, lotra Barta, chytré Lízy a malé Maggie. Tvůrci v seriálu se nebojí i drsným humorem probírat témata, která řeší nejen každá americká rodina.

Simpsonovi si první místo mezi nejsledovanějšími seriály drží od začátku letošního roku. A není se čemu divit, baví všechny generace – od dospívajících až po seniory. Uvidíme, zda je v budoucnu nějaký seriál překoná.

Simpsonovi (The Simpsons)

Ashoka


Seriál ze světa Star Wars, který vytvořili Jon Favreau a Dave Filoni. Jedná se o spin-off seriálu Mandalorian. Postava Ashoki Tano se poprvé objevila v animovaném filmu Star Wars: Klonové války, již v roce 2008. Odehrává se v čase po událostech filmu Návrat Jediů. V hlavní roli se představila Rosario Dawson. Dále v seriálu hrají Hayden Christensen, Mary Elizabeth Winstead, Ray Stevenson, Natasha Liu Bordizzo, Ivanna Sachno, Lars Mikkelsen. Disney+ spin-off uvedl 22. srpna 2023.

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí.

Seriál sklízí úspěch, já musím říct, že mě to moc nenadchlo. Ale budu sledovat dál, zajímá mě, jak se příběh vyvine a zda nabere lepší energičtější tempo a třeba nakonec i změním názor.

Ashoka

Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother)


Americký sitcom, který vytvořili Carter Bays a Craig Thomas. Tvůrci se nechali inspirovat jejich vlastním životem v New Yorku. Poprvé byl seriál vysílán na kanále CBS v letech 2005 až 2014. V Česku se začal vysílat v roce 2009 na stanici Prima Cool. Celkem bylo odvysíláno 208 dílů rozdělených do devíti řad. V hlavních rolích se představili Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris a Alyson Hannigan. Seriál sklidil pozitivní ohlasy od kritiků i diváků. Získal devět cen Emmy.

Příběh začíná v roce 2030, kdy se Ted Mosby (Josh Radnor) rozhodne, že bude svým dětem vyprávět příběh o tom, jak poznal jejich matku. Následně se vyprávění přesune do roku 2005, kdy je Ted mladý svobodný architekt, který žije v New Yorku v jednom bytě společně se dvěma dalšími přáteli – s právníkem Marshallem Eriksenem (Jason Segel) a s učitelkou v mateřské školce Lily Aldrinovou (Alyson Hannigan), kteří se po mnoha letech vztahu zasnoubí.

Zásnuby Lily a Marshalla přiměly Teda přemýšlet nad svým životem a rozhodl se najít si lásku. Náhodou se hned poté seznámí s televizní reportérkou Robin Scherbatskou (Cobie Smulders), která je původem z Kanady. Hned se do ní zamiluje a lásku jí vyzná. Robin ale vztah nehledá, ale nabídne Tedovi alespoň přátelství. Tedovým nejlepším kamarádem, jak si sám říká, je Barney Stinson (Neil Patrick Harris), který se velmi zajímá o ženy. Tedovo hledání pokračuje. Potká mnoho dalších žen, se kterými zažije zábavné, ale i smutné chvíle. Během toho společně se svými kamarády řeší nástrahy každodenního života. Užijí si ale i spoustu zábavy. Až nakonec tu pravou najde.

Tento seriál snad ani nejde nemilovat. Možná snad na úplném konci tvůrci diváky trochu zklamali. Ale vše nemůže končit tak, jak bychom chtěli.

Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother)
Disney+ si můžete aktivovat na tomto odkaze. Vydavatelství 24net s.r.o. může získat provizi z vašeho nákupu či objednávky.
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze