Studie ukazuje, že děti mají dlouhodobé příznaky koronaviru jen zřídka

Studie ukazuje, že děti mají dlouhodobé příznaky koronaviru jen zřídka
Fotografie: unsplash.com
  • Nová studie se snaží porozumět, jak koronavirus ovlivňuje děti
  • Mezi nejčastější příznaky patří bolest hlavy nebo únava
  • Nejmladší děti se zotavují nejlépe

Nový výzkum ukazuje, že děti nakažené koronavirem nepociťují dlouhodobě příznaky nemoci. Většina dětí se i uzdraví za méně než týden. Vědci z vysoké školy King's College London uvádí, že malé množství dětí může být postiženo virem dlouhodobě, ale z výsledků vyplývá, že takových dětí je velmi málo. Podle BBC mezi nejčastější příznaky patřila bolest hlavy a únava.


Studie opět potvrdila, že mladí jsou nejméně ohroženou skupinou. U většiny nakažených se příznaky ani neprojeví. Studie, publikovaná v časopise The Lancet, se snažila porozumět, jak koronavirus ovlivňuje děti. Vědci se také snažili COVID-19 porovnat s dalšími respiračními chorobami.

Studie se zúčastnilo 1 734 dětí ve věku od 5 do 17 let. Všichni dobrovolníci byli pozitivně testovaní v období od září 2020 do února 2021. Výsledky ukazují, že 4 % dětí měla příznaky čtyři týdny a déle, 2 % měla příznaky více než 8 měsíců. Průměrně byly starší děti nemocné déle než děti ze základních škol. Dětem ve věku od 12 do 17 let trvalo zotavení týden, mladším dětem pouze pět dnů.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze