Twisto dává sbohem plastu. Virtuální platební karty nabídne všem zákazníkům

Twisto dává sbohem plastu. Virtuální platební karty nabídne všem zákazníkům
Fotografie: Martin Fajmon, fZone.cz
  • Virtuální platební karty Twisto představilo v letos v březnu, a to společně s Google Pay
  • Novinka zjednoduší internetové platby zákazníkům s tarifem Online, kteří již budou moci s Twistem platit všude na internetu

Česká platební služba Twisto společně s americkou společností Marqeta a Mastercardem nově nabízí všem registrovaným klientům možnost vytvořit si virtuální kartu na jedno kliknutí bez nutnosti vlastnit fyzickou plastovou kartu. Virtuální karty byly dosud přístupné pouze pro zákazníky s placenými tarify Standard a Premium, se kterými byly historicky spojeny fyzické karty.

Novinka zjednoduší internetové platby zákazníkům s tarifem Online, kteří již budou moci s Twistem platit všude na internetu. Twisto tak rozšiřuje dosavadní možnost platit ve více než 1 200 e-shopech, které mají integrované Twisto Pay, tedy platbu jedním kliknutím. Ačkoliv se může tato inovace zdát nenápadná, ve skutečnosti je Twisto jedna z mála společností na světě, která si takovou funkci může dovolit, a to díky prestižní certifikaci Digital First od Mastercardu.

Dnes takřka polovina našich zákazníků využívá Twisto jako nástroj pro své online nákupy, a to výhradně v e-shopech, které mají Twisto Pay. Díky tomu, že i zákazníci s tarifem Online dostanou zdarma virtuální kartu, mohou začít platit s Twistem kdekoliv na internetu, a to jak v e-shopech, tak také třeba za své digitální předplatné. Pro nás je toto jedna z prvních aplikací certifikace Digital First. Jsme jedna z mála firem na světě, která může vydat virtuální kartu zákazníkovi, který od nás nemá fyzickou plastovou kartu. Toto jednoduše karetní společnosti ostatním finančním subjektům neumožňují,” komentuje Michal Šmída, zakladatel a CEO Twisto.

Produktový vývoj Twisto v posledním více než roce žije slibem, že do roku 2025 bude Twisto bez plastu. Firmě se ovšem celou bezplastovou infrastrukturu podařilo připravit již nyní. To se povedlo díky zmiňovaným společnostem Marqeta a Mastercard. Dnes má přístup k virtuální kartě sto procent zákazníků Twista. Ti si s tarify Standard (49 korun měsíčně) a Premium (99 korun měsíčně) jedním kliknutím vloží virtuální platební kartu do Google Pay či Apple Pay a fyzickou kartu dostanou pouze v případě, že o ní zažádají.

Virtuální platební karty Twisto představilo v letos v březnu, a to společně s Google Pay. Tento systém již plně funguje v novém režimu, na který společnost nyní plně přechází. Již počátkem září spustila na nových – barevných – kartách Apple Pay. To muselo Twisto vyvinout nově, od začátku. Dosavadní Apple Pay na starých – bílých – kartách funguje na systému od německé společnosti Wirecard. „Spuštěním Apple Pay a virtuálních karet pro klienty s tarifem Online jsme ukončili stěžejní část přechodu na nový a lepší systém, který nám pomůže nadále inovovat,” doplňuje Šmída.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze