Mnoho států Evropy se rozhodlo začít rozvolňovat protiepidemická opatření. Hlavním důvodem je zachránit ekonomickou situaci v zemích. I přes rychle se šířící variantu omikron jsou vlády evropských zemích netrpělivé a rozvolňují. K rozvolňování pomohly také nejrůznější studie, které ukazují, že omikron nemá tak závažné příznaky a úmrtnost.
Coronavirus Covid-19 Most Impacted Europe Countries - Total Cases
— COVID-19 UK Daily Report (@_Covid19_UK_) January 28, 2022
1/27/2022
More insights:https://t.co/1APT2UnJkg#coronavirus #COVID19 #COVID2020 #COVID19Pandemic #CoronaUpdate #CoronavirusOutbreak #covid19uk pic.twitter.com/7Wokmw1y2v
Velká Británie ve čtvrtek zrušila protiepidemická opatření. Občané Anglie již nemusí nosit respirátory a předkládat covid pasy na určitých místech. K rozvolnění se chystá i Nizozemsko. Od 1. února 2022 budou také v Dánsku zrušena všechna protiepidemická opatření.
Zatímco v některých zemích dosáhla varianta omikron svého vrcholu, v Německu a ve Francii počty nových případů stále rapidně stoupají. Podle cnbc.com přibylo v úterý ve Francii přes 428 tisíc nových případů koronaviru. Ve stejný den ohlásilo rekordní počet nakažených i Německo, konkrétně 164 tisíc nových infekcí.