Natáčení reality show Squid Game bylo jako válečná zóna

Natáčení reality show Squid Game bylo jako válečná zóna
Fotografie: Netflix
  • Reality show Squid Game: The Challenge se natáčela ve Spojeném království
  • 456 účastníků soutěžilo v přepočtu o 107 milionů korun
  • Podle jednoho účastníka několik lidí potřebovalo lékařskou pomoc
  • Několika soutěžícím hrozilo podchlazení

V červnu loňského roku jsme vás informovali o plánech Netflixu, který chtěl natočit reality show inspirovanou nejpopulárnějším seriálem všech dob – Hrou na oliheň (Squid Games) s názvem Squid Game: The Challenge. Soutěžící neměli bojovat o své životy, ale o 4,56 milionů dolarů, což je v přepočtu 107 milionů korun. 456 lidí z celého světa se zúčastnilo natáčení, které probíhalo v Cardington Studios, bývalé základně RAF v Bedfordshiru ve Spojeném království.


Nyní se ukázalo, že tři účastníci reality show se při natáčení zranili. Po lékařském ošetření Netflix odmítl spekulace o tom, že by byla zranění vážná. Britský bulvární deník The Sun hovořil s nejmenovaným soutěžícím, který tvrdil, že několik lidí vyžadovalo lékařskou péči kvůli nízkým teplotám ve studiu, když soutěžili v první hře Red Light, Green Light. Pro ty, kdo nevědí, hra Red Light, Green Light spočívá v běhu na zelenou, když se rozsvítí pak červená, musí soutěžící zůstat stát na místě bez hnutí. Několika soutěžícím hrozilo podchlazení. „I kdyby k hypotermii u soutěžících došlo, lidé by zůstali ve hře tak dlouho, jak to jen šlo, protože se hraje o hodně peněz,“ uvedl soutěžící. „Přišli lidé, kteří si mysleli, že se stanou milionáři, ale nakonec odešli v slzách.“

„Bylo to jako válečná zóna. Lékaři vynášeli soutěžící na nosítkách, ale nemohli jsme nic říct. Kdo promluvil, skončil. Mezi jednotlivými záběry jsme postávali třeba 30 minut. Někteří se ke konci už jen plazili, minimálně jednoho člověka odnesli na nosítkách,“ pokračoval soutěžící. Poté, co se tyto zprávy objevily, Netflix uvedl, že tři lidé byli ošetřeni kvůli mírným zraněním. Zdravotníci byli celou dobu přítomní na place, kdyby jich bylo potřeba.

„Ačkoliv byla na natáčení velká zima –⁠ a účastníci na to byli připraveni –⁠ jakákoli tvrzení o vážných zraněních jsou nepravdivá,“ uvedli pro theguardian.com zástupci streamovací platformy.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze