V Hradci Králové vzniká PlayStation Park Horizon na motivy oceňované videohry

V Hradci Králové vzniká PlayStation Park Horizon na motivy oceňované videohry
Fotografie: PlayStation
  • Celý areál Parku 360 s plochou přes 40 hektarů prochází postupnou revitalizací
  • Do vybudování nového přírodního parku zapojila značka PlayStation také své české fanoušky

V areálu hradeckého Parku 360, známého především jako místa konání tradičního festivalu Rock for People, vzniká nový, hektarový přírodní park. Díky spolupráci Parku 360 s českým zastoupením značky PlayStation park ponese právě její název, a to ve spojení s nedávno vydaným herním titulem Horizon Forbidden West. Park je součástí koncepce postupného ozelenění celého areálu a bude volně přístupný návštěvníkům akcí, které se na místě odehrávají. PlayStation Park Horizon se stává základem rekreační a volnočasové zóny, kterou definuje nový územní plán města a jež bude mít regionální význam i s přesahem do cestovního ruchu.

Celý areál Parku 360 s plochou přes 40 hektarů prochází postupnou revitalizací s cílem maximálně odpovědného přístupu k životnímu prostředí, který by měl do roku 2030 vést k nulové uhlíkové stopě na území areálu. Řada opatření vstřícných k přírodě i klimatu se již realizuje, mimo jiné v souvislosti s festivaly Rock for People, novým festivalem Soda Pop nebo oblíbenou rodinnou akci Kefír.

České zastoupení značky PlayStation se rozhodlo podpořit realizaci regionálního projektu, jehož hlavní součástí je výsadba nové zeleně. Již probíhající revitalizace pomůže příznivějšímu mikroklimatu v areálu, zadržování vláhy v krajině a zabrání půdní i větrné erozi. Park totiž vzniká na zatravněné ploše.

Aktivity spojené s maximální odpovědností k životnímu prostředí jsou nám velmi blízké, proto jsme rádi podpořili tento regionální projekt. Spojení s hrami Horizon, zejména druhým dílem Horizon Forbidden West, se díky krásným přírodním scenériím ve hře přímo nabízelo a věříme, že si do PlayStation Park Horizon najde cestu řada návštěvníků vyhledávající pohodový relax v přírodě,“ říká Petr Škaloud, Marketing Manager PlayStation pro Českou republiku a Východní Evropu.

Do vybudování tohoto nového přírodního parku zapojila značka také své české fanoušky. Konkrétně hráče zmiňovaného Horizon Forbidden West, kteří mohou ve hře sbírat body, a tím určit, jakou finanční částkou PlayStation výsadbu nové zeleně podpoří. Sbírání bodů, o kterém jsme naše čtenáře dříve informovali, probíhá do 17. dubna a bližší informace včetně možnosti registrace najdete zde.

Velice si spolupráce vážíme. Oceňujeme i motivaci PlayStationu podpořit environmentální aktivitu, jež je přímým protikladem dystopického nebo post-apokalyptického prostředí Horizon Forbidden West. V nové výsadbě získává Park 360 novou vrstvu a základ ambiciózní koncepce maximálně zeleného a pro návštěvníky příjemného festivalového prostředí,“ doplňuje Michal Thomes, ředitel Parku 360 a festivalu Rock for People, jehož očekávaných 40 000 návštěvníků si bude moci nový park osobně prohlédnout už během nacházejícího ročníku 15. až 18. června. Dalšími uživateli budou vedle hudebních fanoušků také cykloturisté a další návštěvníci originálního kempu Glamp 360.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze