VZP nabídne jako motivaci neočkovaným 65+ příspěvek 500 Kč

VZP nabídne jako motivaci neočkovaným 65+ příspěvek 500 Kč
Fotografie: unsplash.com
  • VZP osloví v následujících dnech své klienty starší 65 let, kteří dosud nebyli očkováni
  • Motivovat je k první dávce vakcíny bude největší zdravotní pojišťovna také poukazem v hodnotě 500 Kč na nákup vitamínů a potravinových doplňků v lékárnách
  • Informace o benefitu spolu s dopisem začne VZP svým klientům rozesílat v nejbližších dnech

Epidemie se nevyvíjí dobře. Nemocnice se začínají plnit, na řadě míst se začíná omezovat plánovaná péče. Jsem přesvědčen, že je naší povinností učinit maximum, abychom ochránili nejzranitelnější skupinu našich klientů, tedy lidí starších 65 let, kteří dosud nebyli očkováni. Proto děkuji správní radě za podporu a velmi rychlou reakci,“ řekl ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Současný vývoj epidemie sledujeme se značným znepokojením, i proto Správní rada reagovala velmi promptně. Kolegům bych touto cestou chtěla poděkovat za jejich konstruktivní a věcný přístup, díky němuž může VZP začít nabízet svým klientům benefit za očkování de facto okamžitě. Jsem ráda, že pojišťovna zvolila formu poukazu do lékárny, což samo o sobě může motivovat příjemce bonusu k pořízení dalších prostředků na posílení imunity,“ říká předsedkyně Správní rady VZP ČR prof. Věra Adámková.

VZP ČR by měla s rozesíláním dopisů začít ještě do konce tohoto týdne, část klientů osloví dopisem, část z nich obdrží od pojišťovny email. Pojišťovna v dopise informuje, jakým způsobem se klient může zaregistrovat k očkování, a to u svého praktického lékaře, prostřednictvím bezplatné telefonní linky 1221 nebo webu Ministerstva zdravotnictví ČR. Zároveň klientům nabízí voucher na nákup v lékárně. „Jako poděkování pro Vás VZP ČR připravila příspěvek za dokončené očkování, a to ve výši 500 Kč na nákup zboží v lékárně/ online lékárně. Čerpání příspěvku je časově omezeno do 30. 4. 2022,“ uvádí dopis. Příspěvek je určen všem, kteří dosud nebyli očkováni a ukončí vakcinaci nejpozději k 28. 2. 2022.

Pětisetkorunový příspěvek na nákup v lékárně bude klientům vyplácen z Fondu prevence VZP ČR. „Díky předpokládaným výsledkům hospodaření v tomto roce VZP může tento krok realizovat. A není dnes příliš naléhavějších otázek veřejného zdraví než ochrana té nejzranitelnější skupiny obyvatel před COVID-19. S vědomím povinností řádného hospodáře tedy říkám, že budu šťastný, pokud nám tento příspěvek vyčerpá z Fondu co nejvíce, protože to bude znamenat jediné – že se naši klienti ochránili před COVIDem vakcínou,“ říká Zdeněk Kabátek.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze