Čína vyhlásila válku záškoláctví! Docházku bude kontrolovat chytrá uniforma

Čína vyhlásila válku záškoláctví! Docházku bude kontrolovat chytrá uniforma
  • Studenti jsou nepřetržitě monitorováni po dobu školní výuky
  • Uniforma vydrží teploty do 150 stupňů Celsia a až 500 vyprání

Trápení kantorů s leckdy problematickou školní docházkou se v Číně rozhodli vyřešit vskutku originálním způsobem. Namísto pravidelných kontrol absence žáků a otravných zápisů do třídní knihy se o vše starají chytré školní uniformy. Jejich úkolem je nejen zlepšit docházku, ale také zvýšit soustředěnost studentů.

Princip je jednoduchý – chytré uniformy v průběhu školní výuky nepřetržitě sledují, kde se studenti právě nacházejí. Senzory jsou důmyslně umístěny v ramenních nášivkách. Tvůrci uniforem mysleli i na případ, kdy by některý z žáků požádal spolužáka, aby šel v jeho uniformě místo něj do školy. V takovém případě nastupuje systém rozpoznávání obličeje. Při vstupu do školy je automaticky oskenován obličej každého žáka a zároveň je zkontrolováno, zdali má na sobě přidělenou uniformu. A kdyby se snad student s uniformou pokusil školní prostory během vyučování opustit, rozezněl by se alarm, který by uprchlíka okamžitě prozradil.

Přestože uniformy obsahují elektronické součástky, jsou omyvatelné a výrobce, společnost Guizhou Guanyu Technology Company, garantuje, že jedna taková uniforma bez problémů zvládne až 500 vyprání a teploty do 150 stupňů Celsia. Druhou zásadní funkci chytrých uniforem představuje možnost kontrolovat pozornost žáka. V případě, že by snad začal ve výuce pospávat, bude vyučující okamžitě informován. Uniformy například nahrazují také školní čipy potřebné k výdeji oběda.

Chytré uniformy momentálně využívá deset škol v provincii Guizhou, z toho jedna z nich tyto uniformy testuje již od roku 2016. Je podle vás takováto kontrola školní docházky ještě v pořádku, nebo tentokrát zašly čínské školy až příliš daleko?

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze