Nedělní den byl pro NASA plný plánování – bylo potřeba se připravit na zažehnutí motorů, aby se kosmická loď Orion dostala na správnou trajektorii zpět k Zemi. Ve stejný den navíc Orion detekoval problém. „Orion zaznamenal problém s jednotkou distribuce napájení, ve které byly vypnuty čtyři omezovače proudu s přídržným proudem. Týmy potvrdily, že systém je v pořádku a úspěšně obnovily navazující komponenty. Nedošlo k přerušení napájení žádných kritických systémů ani k žádným nepříznivým účinkům na navigačních nebo komunikačních systémech Orionu,“ uvedla NASA.
Dnes před 18. hodinou středoevropského času se Orion přiblížil k měsíčnímu povrchu na 127 kilometrů a provedl zážeh, který trval téměř tři a půl minuty. Zážeh proběhl ve chvíli, kdy se Orion nacházel na odvrácené straně Měsíce, a tak došlo k přerušení komunikace. NASA po obnovení spojení potvrdila, že zážeh byl úspěšný a Orion míří k Zemi. Aktuálně je vzdálený od Země necelých 400 000 kilometrů.
We have retrieved signal with @NASA_Orion after an expected loss of signal when the spacecraft flew directly behind the Moon.
— NASA (@NASA) December 5, 2022
You can see Earth in the distance. That's us. #Artemis https://t.co/gOdqk9dqV1 pic.twitter.com/I19mpVgFWK
Po dobu cesty budou provedeny již pouze malé korekce trajektorie, aby Orion dopadl do Tichého oceánu. Návrat by měl proběhnout 11. prosince, kdy zároveň dojde k poslednímu a nejdůležitějšímu testu – průlet Orionu zemskou atmosférou a dopadu do vody. Orion musí prokázat, že jeho tepelné štíty dokáží udržet vnitřek kabiny bezpečný pro budoucí posádku a zároveň musí celou kosmickou loď zpomalit, aby se poté mohly otevřít padáky pro další zpomalení a bezpečné přistání.