Americký snímek v roce 1997 natočil James Cameron. Zároveň se podílel i na scénáři. Film získal 11 Oscarů, včetně Ceny Akademie za nejlepší film roku. Patří také mezi nejnákladnější filmy v historii. Celosvětově vydělal 2,2 miliardy dolarů a stále je třetím kasově nejúspěšnějším snímkem v historii. Také je stále nazýván nejromantičtějším filmem všech dob. Nicméně, jako v každém filmu, i v Titanicu se vyskytují některé historické a technické chyby. Tak se na ně pojďme podívat.
Chyby ve filmu
- Ve filmu byla replika Titanicu zmenšena o 10 %. Původní Titanic byl mnohem větší a mohutnější než ve filmu.
- Ve scéně, kdy Rose stojí na přídi lodi a Jack ji objímá, je vidět, že Rose drží ruce za Jackovými zády. Poté, co se kamera přepne na pohled zepředu, jsou Roseiny ruce najednou před Jackem.
- Titanic ve filmu, narazí do ledovce v docela velké rychlosti. Podle dostupných informací ale loď narazila do ledovce jen velmi pomalu.
- V některých scénách jsou viditelné chyby na uniformách námořníků. Například knoflíky na kabátech jsou na špatných místech nebo jsou viditelné moderní prvky, které neodpovídají době.
- Ve filmu jsou zobrazeny kotelny plné uhlí a kouře, zatímco ve skutečnosti byly kotelny před havárií téměř prázdné, protože se v nich v tu chvíli nepracovalo.
- Možná jste si toho nevšimli stejně jako já, ale ne všechny postavy na palubě jsou reálné. Při scéně, kdy kamera za dne zabírá palubu lodi z větší dálky a prochází se na ní lidé, můžeme si všimnou, že někteří vypadají spíše jako postavičky z počítačové hry. A je tomu opravdu tak, některé postavy byly do scén počítačově přidány.
Zajímavosti
- Při natáčení strávil režisér James Cameron více času v ponorce než na zemi.
- V letošním roce byl znovu uveden do kin k oslavám výročí premiéry, který proběhla před 25 lety.
- Loď narazí na ledovec přesně v 97. minutě filmu. Tím odkazuje na rok 1997, tedy rok premiéry.